Marzec 2014

Dodane przez w Ikony mody, Makijaż | 0 komentarzy

Makijażysta Chanel przechodzi do Diora!

Znany ze współpracy z renomowana marką Chanel makijażysta Peter Philips postanowił przenieść się do konkurencji i rozpoczął pracę dla domu mody Dior. Będzie tam zasiadał na stanowisku dyrektora kreatywnego marki. Ta informacja zelektryzowała świat mody, ponieważ wszyscy projektanci zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim talentem wyróżnia się Philips. Dla Chanel z pewnością będzie to odczuwalna strata, za to można wierzyć, że pracownicy Diora czują się zaszczyceni mając okazję do współpracy z kimś tak doświadczonym.

Peter Phiips

Należy przy tym podkreślić, że chociaż Peter Philips zyskał przez 5 lat pracując dla Chanel, to jednak jego popularność była tak duża, że w pewnym momencie nie wyznaczał trendów, które następnie promowało Chanel. Philips był odpowiedzialny za kreowanie tendencji w makijażu na całym świecie. Jego dokonania inspirowały wielu innych specjalistów z tej branży. A co podkreśla w wizażu Philips? Chociaż uważa się, że jego podejście do make-upu jest nowoczesne, to jednak ewidentnie czerpie on z klasyki.

Dla jednego z najsłynniejszych makijażystów na świecie podstawą zawsze jest dobra, odpowiednio dopasowana pod względem kolorystycznym szminka. Philips niejednokrotnie podkreślał, że chociaż akceptuje używanie błyszczyków, które w dzisiejszych czasach są tak bardzo modne, to jednak nie wyobraża sobie dobrego, eleganckiego makijażu bez prawdziwej pomadki, która ma nie tyle zaznaczać usta, co stanowić jeden z najważniejszych elementów całego makijażu. Peter Philips twierdzi też, że jego prawdziwym wyzwaniem zawodowym jest udział w tworzeniu takiej szminki, która prostotą nakładania na usta będzie dorównywała popularnym błyszczykom, ale jednocześnie będzie trwała i wystąpi w różnych, najciekawszych wersjach kolorystycznych.

Peter Philips rozpoczynał swoją karierę w wieku 27 lat, mając zamiar podbijać świat mody i chcąc zająć się projektowaniem kreacji. W tym celu studiował na Academie Royale des Beaux-Arts w Antwerpii. Jednak okazało się, że los skierował go bardziej w stronę wizażu, a Philips dość szybko odkrył, że ta praca również sprawia mu sporo satysfakcji, a wymyślanie i szkicowanie make-upu może być prawdziwym wyzwaniem. Dziś Philips jest prawdziwą gwiazdą, o której zatrudnieniu marzą najwięksi projektanci świata. Z domu mody Chanel odszedł dobrowolnie, zwalniając się pod koniec ubiegłego roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.