Listopad 2013

Dodane przez w Makijaż | 0 komentarzy

Wielkie oczy w trikach makijażystów

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i można w nich dostrzec charakter człowieka. Jednak kobiety mają szansę zmiany wyglądu oczu, dzięki trikom stosowanym przy wykonywaniu makijażu. Ciekawe są głównie te nadające spojrzeniu głębi. Powiększone optycznie oczy i intrygujące spojrzenie to coś, co jest teraz na topie. Warto więc nauczyć się, jak wykonać idealny make-up, który sprawi, że Twoje oczy będą jeszcze piękniejsze niż obecnie. Należy przy tym pamiętać, że trzeba dbać nie tylko o wygląd powiek, ale też brwi i rzęs.

Jak nadać oczom głębokie spojrzenie?

Przystępując do wykonywania makijażu optycznie powiększającego oczy, należy zacząć od regulacji brwi. Powinny one przyjąć naturalny, łagodny kształt. Dla ułatwienia, warto narysować na brwiach kreskę tak, by wiedzieć, do jakiego efektu dążymy. Wtedy wystarczy wyrwać włoski niepokryte kredką. Chcąc uzyskać piękne, gęste rzęsy, najpierw trzeba wybrać odpowiedni tusz. W zależności od upodobań oraz od kondycji rzęs, może on być wydłużający lub pogrubiający. Nakładajmy go od nasady aż do końca, jednocześnie dokładnie rozdzielając poszczególne włoski od siebie. W razie potrzeby, po kilku minutach i wyschnięciu tuszu można nałożyć jego kolejną warstwę. Rzęsy będą wtedy jeszcze bardziej wyraziste, jeśli własne nie są imponującej długości, można zdecydować się na przedłużanie rzęs.

Cienie nanosimy jedynie na ruchomą część powieki. Najlepiej stosować te kupowane w komplecie, w którym znajdują się co najmniej 3 podobne odcienie. Dzięki temu, możemy je nanosić stopniowo, przechodząc z jednego tonu w drugi. Skupiamy się przy tym na środku powieki, stosując cienie wzdłuż linii rzęs. Ewentualnie, rzęsy możemy oddzielić od powieki eyelinerem, lecz wtedy warto wzmocnić kolor cieni na środku powieki. Starajmy się przy tym wybierać takie odcienie, które najlepiej podkreślają barwę oczu.

Nie wszystkie kolory powinny być jednak stosowane w identycznym natężeniu. Makijażyści podkreślają, że używając kolorów np. morskich, należy zachować umiar. Najlepiej jest ograniczyć się do cienkiej linii, która zostanie uzupełniona białym eyelinerem. Poza tym, specjaliści przypominają, by używać korektorów, które kryją ciemniejsze miejsca pod dolną powieką i wydobywają pełne piękno spojrzenia. Należy je dobierać dokładnie do własnej cery. Dolne rzęsy najlepiej jest podkreślić dopasowanym cieniem. W dzień sprawdzają się te opalizujące, głównie beżowe, a wieczorny makijaż ładnie wygląda z ciemniejszym cieniem, np. granatowym lub śliwkowym. W wewnętrznym kąciku oka powinna znaleźć się odrobina jasnego cienia, który rozświetli spojrzenie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.