maj 2014

Dodane przez w Torebki | 0 komentarzy

Torebki Fendi projektowane przez gwiazdy

Znana marka modowa Fendi postanowiła zorganizować wyjątkową akcję charytatywną. Poproszono 10 kobiet o stworzenie projektów torebek Peekaboo, które mają celować w preferencje współczesnych kobiet, będąc oryginalnymi, atrakcyjnymi wizualnie i funkcjonalnymi dodatkami do strojów różnego typu. Efekt jest powalający! Nic jednak dziwnego, że zaprojektowane przez znane panie torebki są tak fascynujące. Za ich stworzenie zabrały się bowiem osoby, które mają niewątpliwe wyczucie stylu. Projektantkami najnowszych torebek Fendi były m.in. Gwyneth Paltrow, Jerry Hall, Adele, Cara Delevigne czy Naomie Harris. Wszystkie panie spisały się na medal!

fendi

Piękne, kolorowe i z pewnością wygodne w użytkowaniu torebki Fendi można nabyć w dniach od 1 do 30 maja. Nie da się ich jednak kupić, natomiast można je licytować. Aukcje prowadzone będą, dzięki współpracy marki Fendi z prestiżowym domem aukcyjnym Sotheby’s. Licytacje odbywać będą się na oficjalnej stronie internetowej modowej marki. Wszystkie pieniądze, jakie uda się w ten sposób uzbierać mają zostać przekazane fundacji Kids Company. Jest to jednostka charytatywna działająca na rzecz nieletnich będących ofiarami przemocy.

Jak nietrudno jest się domyślić, wylicytowanie torebki stworzonej przez jedną z gwiazd zaproszonych przez Fendi do współpracy wiąże się z ogromnym wydatkiem. Żeby w ogóle przystąpić do licytowania, trzeba posiadać min. 15 tysięcy dolarów, bo taka jest cena wywoławcza. W ubiegłym tygodniu numerem jeden była torebka proponowana przez Naomi Harris, której cena dobiła już do 50 tysięcy funtów. Znajduje się na niej rysunek Afryki oraz napis „prawda, miłość, wolność”. Powodzeniem cieszy się też wersja Peekaboo wykonana przez Gwyneth Paltrow, która jest prosta i bardzo elegancka – to biała torebka z krokodylej skóry ozdobiona jedynie czarną lamówką. W ubiegłym tygodniu kosztowała 21 tysięcy funtów.

Cara Delevigne proponuje torebkę w stylu supermenki, bo znajduje się na niej duża, czerwona litera „S”. Całość jest biała z niebieskimi wstawkami. Adele postawiła na prostotę z ciekawymi zdobieniami. Nieskomplikowana, brązowa torebka po bokach jest ciekawie udekorowana masą kolorowych kuleczek, które nadają jej nieco indiańskiego, bardzo oryginalnego charakteru. Wyjątkowa jest też torebka Zahy Hadid – to czarne połączenie elegancji, prostoty i modernizmu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.