Styczeń 2014

Dodane przez w Moda i styl | 0 komentarzy

Robot Budgee poniesie Twoje zakupy!

Uwielbiasz robić zakupy, ale nie cierpisz dźwigania ich do domu? Poznaj Budgee – robota służącego do taszczenia Twoich nowych nabytków! Robot Budgee to całkiem sympatyczna, a do tego bardzo estetycznie wyglądająca maszyna, która z wielką chęcią wyręczy Cię z najmniej przyjemnej części zakupów. Bez względu na to, jak wiele produktów wrzucisz do siatek, Budgee nie będzie marudził i weźmie je wszystkie, a następnie dostarczy do samego domu albo przynajmniej do stojącego przed sklepem samochodu. Co więcej, nie musisz martwić się, że zgubisz robota w tłumie, ponieważ podąża on za właścicielem praktycznie krok w krok i nawet zwraca uwagę, gdy ten idzie zbyt szybko.

Robot Budgee

Chociaż robot Budgee wydaje się być idealnym udogodnieniem dla kobiet, które kochają kupować, ale niekoniecznie mają siłę, by zanosić zakupy do domu, to jednak zaplanowano dla niego nieco inną przyszłość. Przede wszystkim, zakłada się, że będzie on służył osobom niepełnosprawnym, starym i schorowanym. Póki co, jego konstruktorzy pracujący dla firmy Five Elements Robotics starają się zebrać odpowiednie fundusze, które pozwolą rozpocząć masową produkcję pomocnego robota.

Budgee jest rewelacyjnym kompanem podczas zakupów, lecz ma pewne ograniczenia. Co prawda, jest w stanie udźwignąć sporo, jednak ogólny ciężar zakupów nie może przekraczać 22,7 kg. Jako że sama maszyna waży zaledwie 9 kg, trudno byłoby sprawić, żeby mogła nosić jeszcze więcej zakupów. Oprócz tego, korzystając z robota, będzie trzeba dbać, by jeździł on po możliwie, jak najgładszej powierzchni. U spodu zamontowane ma platformy na kółkach, które nie mogą najeżdżać na zbyt duże i skomplikowane przeszkody.

Poza platformą służącą do poruszania się, robot Budgee posiada również worek, do którego można wrzucać kupowane rzeczy, a także wydłużoną część, która ma stanowić jego szyję oraz głowę. To właśnie w tym ostatnim elemencie znajdują się najważniejsze punkty całej maszyny. W głowie Budgee wmontowane ma diody, transmiter oraz sonar. Dzięki nim, Budgee będzie mógł być sterowany przez czujnik. Ponadto, planowane jest stworzenie specjalnych aplikacji do obsługi robota, które będą dostępne na tablety i smartfony. Sam Budgee też może nawiązać kontakt z właścicielem – w tym celu będzie dawał znaki świetlne lub wydawał polecenia głosowe.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.