Wrzesień 2013

Dodane przez w Biżuteria, Moda i styl | 0 komentarzy

Ręcznie robiona biżuteria: podoba nam się coś z niczego!

Ręcznie wykonywana biżuteria pojawiła się na polskim rynku już kilka lat temu, a nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Ceni się w niej nie tylko pracę włożoną w stworzenie czegoś od podstaw, ale również oryginalność wzorów. Każdy twórca wykonuje ją w niepowtarzalnym stylu, co powoduje, że jest tak unikalna. Dla klientów ważne jest także to, że wielokrotnie twórcy biżuterii hand made zgadzają się na realizację indywidualnych zleceń, dostosowanych do potrzeb konkretnego odbiorcy. Możesz mieć więc wymarzoną biżuterię, stworzoną zgodnie z Twoją własna koncepcją.

Ręcznie robiona biżuteria

Warto przy tym zaznaczyć, że rośnie nie tylko liczba osób chętnych do nabycia ręcznie wykonanej biżuterii, ale także grupa jej twórców. Ludzie z ciekawością próbują konstruować kolczyki, wisiorki i bransoletki z różnego rodzaju materiałów. Niektórzy wykonują takie projekty na sprzedaż, inni chcą mieć biżuterię dla siebie. Ucząc się nowych technik i poszerzając zakres materiałów, z których korzystają, rozbudowują swoje kolekcje, kreując własny styl.

Do wykonania poszczególnych elementów biżuteryjnych stosowane są materiały rozmaitego typu. Niektórzy kupują półprodukty, które pozwalają im następnie tworzyć fantazyjne wzory poprzez łączenie odmiennych elementów w postaci drucików z nierdzewnej stali, kamieni, perełek, cyrkonii. Można też nabyć gotowe elementy wykonane ze skóry, drewna, plastiku, metalu. Co więcej, osoby wyróżniające się ponadprzeciętną kreatywnością mogą tworzyć biżuterię od podstaw, wykonując każdą ozdobę z materiałów, które są powszechnie dostępne. Przykładem mogą być guziki, agrafki, a nawet makaron, odpowiednio spreparowany plaster cytryny albo ciekawie przerobiony kawałek materiału wycięty ze starych ubrań.

W rzeczywistości, liczba materiałów, które można wykorzystać do stworzenia biżuterii jest nieograniczona. Wszystko zależy wyłącznie od wyobraźni twórcy. Podobnie jest w przypadku techniki – każdy korzysta z innych sposobów, które dobiera do własnych potrzeb. Właśnie ta różnorodność w każdej kwestii sprawia, że biżuteria hand made jest tak niesamowita i naprawdę trudno jest znaleźć dwa pierścionki czy wisiorki wyglądające identycznie.

Poza tym, że ręcznie wykonana biżuteria daje nieskończoną liczbę wzorów do stworzenia, to umożliwia także szybkie dostosowywanie noszonych ozdób do zmieniającej się mody. Przy okazji, nie wymaga żadnego większego wkładu finansowego, a daje nam szansę na urozmaicenie starych strojów przy pomocy pięknych dodatków.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.