Kwiecień 2014

Dodane przez w Perfumy, Uroda i kosmetyki | 0 komentarzy

Popularność feromonów rośnie

Feromony, czyli naturalne substancje, które podświadomie działają na ludzkie zmysły, zwiększając libido, stosowane są przy produkcji perfum już od dłuższego czasu. Wciąż jednak dość rzadko się o nich mówi. Z tego powodu, pozostają one poniekąd tajemnicze. Wynika to pewnie z faktu, że rzeczywiście, kwestia ich pochodzenia przez pewien czas pozostawała, co najmniej kontrowersyjna.

perfumy

Naturalne feromony znajdują się bowiem w wydzielinach pochodzących z naszych organizmów. Można je znaleźć np. w pocie czy w śluzie. Choć nie brzmi to przyjemnie, to jednak naukowcy już dekady temu odkryli, że właśnie te substancje, które sami wydzielamy, najmocniej działają na zmysły osobników płci przeciwnej, ponieważ są w stanie zdradzić nasz… seksualny potencjał!

Niezwykłe działanie feromonów sprawiło, że zaczęto komponować perfumy powstające na ich bazie. Jako że trudno było zdobywać do nich ludzkie feromony, to zastępowano je często tymi zwierzęcymi. I choć obecnie niewiele osób chce zastanawiać się, skąd pochodzą składniki ich perfum, to jednak można wszystkich uspokoić, że są to jedynie syntetyczne odpowiedniki naturalnych substancji. Co nam one tak naprawdę dają? Powodzenie.

Perfumy z feromonami sprawiają, że stajemy się atrakcyjniejsi w oczach innych ludzi. Chodzi tu zarówno o atrakcyjność seksualną, jak i tę na każdej innej płaszczyźnie. Naukowcy kilkukrotnie udowadniali nawet, że osoby, które wydzielają silne feromony, mają łatwiej w pracy, ponieważ ich kontakty ze współpracownikami oraz szefostwem są przyjazne. Wpływają również na poprawę stosunków w rodzinie, no i oczywiście, w związku. Takie osoby są także bardziej lubiane w swoim towarzystwie. Ogólnie można zatem powiedzieć, że feromony ułatwiają życie, a co za tym idzie, wpływają na poprawę samopoczucia.

Chociaż feromony najczęściej wykorzystywane są do produkcji perfum, to jednak pojawiają się już także w innych preparatach kosmetycznych. Możemy je znaleźć np. w niektórych balsamach. Jako że w sklepach można nabyć same feromony, to możemy je zmieszać z każdym kosmetykiem, z jakim zechcemy. Warto dodać odrobinę na włosy, by zapach unosił się za nami w każdym miejscu. Możemy zmieszać je z odżywką na suche włosy. Pamiętajmy jednak, by nie użyć ich zbyt dużo, bo może się okazać, że nie damy rady opędzić się od adoratorów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.