Marzec 2013

Dodane przez w Fryzury | 0 komentarzy

Polki chętnie farbują włosy… w domu

Spora część Polek starannie dba o swój wygląd. Stosujemy szereg zabiegów kosmetycznych w zaciszu własnego domu lub w specjalistycznych gabinetach, coraz częściej uprawiamy sport, rezygnujemy z używek… Korzystamy z usług dietetyków, kosmetyczek i prywatnych trenerów, jednak kiedy przychodzi do farbowania włosów, wierzymy przede wszystkim w swoje własne siły.

Co ciekawe, zdecydowana większość Polek samodzielnie nakłada farbę na włosy w zaciszu własnej łazienki. Nie ma w tym nic złego, ale tylko pod warunkiem, że przestrzegamy kilku ważnych zasad, o których często niestety zdarza się nam zapominać. Podstawa to odpowiedni dobór farby.

Najlepiej korzystać z profesjonalnych kosmetyków dostępnych w hurtowniach fryzjerskich. Jeśli nie mamy takiej możliwości, wybieramy kosmetyki znanych, cenionych producentów, zamiast sięgać po farby nieznanego pochodzenia. Wybór odcieni farb dostępnych na rynku jest na tyle szeroki, że żadna z nas nie powinna mieć większych trudności z doborem odpowiedniego koloru. Pamiętajmy jednak, by zbytnio nie sugerować się próbnikami dostępnymi w sklepach, ponieważ w większości przypadków okazują się one mało wiarygodne.

Szczególnie właścicielki ciemnych włosów mogą poczuć się rozczarowane. W ich przypadku każdy odcień będzie o kilka tonów ciemniejszy od tego widocznego na próbniku. Aby uzyskać inny efekt, konieczne jest wcześniejsze rozjaśnienie włosów, ale tego lepiej nie podejmować się na własną rękę. Przed nałożeniem farby należy obowiązkowo wykonać test alergiczny. Nakładamy niewielką ilość farby na zasłoniętą część włosów, najlepiej tuż nad karkiem i obserwujemy efekty. W razie pojawienia się świądu czy pieczenia, należy natychmiast zmyć farbę z włosów i zrezygnować z kontynuowania zabiegu.

Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy całkowicie zrezygnować z farbowania włosów. Czasem wystarczająca okazuje się zmiana produktu na delikatniejszy. Pamiętajmy też o dokładnym przeczytaniu instrukcji i postępowaniu zgodnie z zaleceniami producenta na każdym etapie koloryzacji. Przestrzegając tych prostych zasadach, nie powinniśmy mieć większych trudności z uzyskaniem zadowalającego efektu przy farbowaniu włosów w domu. Uda nam się również sporo zaoszczędzić, ponieważ ceny farbowania włosów w profesjonalnych salonach fryzjerskich zazwyczaj nie należą do najniższych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.