sierpień 2011

Dodane przez w Ciuchy, Moda i styl | 0 komentarzy

Oranż i biel – królowe sezonu letniego

Trendy w bieżącym sezonie lato 2011 odznaczają się zarówno energią i orzeźwieniem, jak również minimalizmem i klasyką. Skupiają się bowiem na soczystych, nasyconych barwach oraz kobiecej, niewinnej bieli. Absolutnym hitem tego sezonu jest oranż, szczególnie ten w ognistym tonie.

Projektanci zasypują nas propozycjami pomarańczowych sukienek, sportowych garniturów oraz garsonek z dodatkami w odcieniu pomarańczy, mandarynki i oranżu: butami, paskami czy torebkami.

Oranż i biel - królowe sezonu letniego

(źródło flickr.com)

Jak modnie łączyć ze sobą kolory?

Soczysty pomarańcz można zestawiać z innymi intensywnymi kolorami, w szczególności z chabrem i cytryną. Oranż świetnie łączy się także z równie modną teraz bielą i odcieniami dżinsu. Z dodatków polecamy złotą biżuterię. Wybierając kreację w tym mocnym, cytrusowym kolorze, pamiętajmy o tym, ze im jaśniejsza karnacja, tym słabszy odcień oranżu.

Drugim modnym w tym sezonie kolorem jest niewinna i świeża biel. Barwa ta zawsze kojarzy się ze słońcem, relaksem i wakacjami, wiec nikogo nie powinno zdziwić jej królowanie w tegorocznym, mijającym już sezonie letnim. Co w tej kolorystyce proponują nam projektanci? Spodnie, koszule, sukienki, marynarki i garnitury w śnieżnobiałej barwie połączone np. z modnym złotem, stylową szarością lub czernią, świeżym błękitem, charakterną czerwienią czy kolorami ziemi. Klasyczna biel świetnie komponuje się z każdym kolorem, wiec w zestawieniach z nią możemy oddawać się zupełnej dowolności.

Biel w duecie z pomarańczowym, żółtym i fioletowym kojarzy się z zapałem, radością oraz pozytywną energią. Zanim wybierzemy białą kreację, musimy najpierw sprawdzić jaki typ urody posiadamy oraz do jakiej gamy kolorów należymy. Biel dzieli się na zimną (barwy srebra), pasującą blondynkom o cerze mieszanej oraz na ciepłą, należącą do barwy złota, polecanej jasnej, delikatnej, bladej karnacji i osobom mającym włosy ciemne i w odcieniach rudości.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.