lipiec 2011

Dodane przez w Książki, Kultura | 0 komentarzy

Olle Lönnaeus – Pokuta

Moda na kryminały trwa nieustannie, zwłaszcza na skandynawskie publikacje. Po spektakularnym sukcesie Setiga Larssona kolejni szwedzcy pisarze próbują swoich sił na europejskim rynku. Debiut Olle Lönnaeusa – „Pokuta” to specyficzna opowieść z dreszczykiem emocji i porcją czarnego humoru.

Olle Lönnaeus - Pokuta

Akcja książki Lönnaeusa umiejscowiona jest małym miasteczku na południu Szwecji. Po brutalnym morderstwie Hermana i Signe Jönssonów, mieszkańcy żyją w strachu. Starsze małżeństwo, krótko przed zabójstwem, znacząco się wzbogaciło, dzięki wygranej loterii. Rozpoczyna się śledztwo. O dokonanie zbrodni podejrzewa się synów pary, którzy po śmierci odziedziczyli majątek. Biologiczny potomek Jönssonów – Klas mieszka w okolicy. Natomiast adoptowany syn, Konrad, na prośbę policji, po 30 latach wraca do miasteczka.

Konrad na własną rękę chce rozwiązać zagadkę morderstwa. Rozpoczyna prywatne dochodzenie, w trakcie którego poznaje okrutną prawdę na temat zmarłej matki. Nieoczekiwanie w mieście dochodzi do kolejnego morderstwa…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.