Październik 2013

Dodane przez w Perfumy | 0 komentarzy

Naturalne perfumy: hit czy kit?

Odkąd ekologia stała się nie tylko dbaniem o środowisko, ale też swoistą modą, wszystko co tworzone jest z naturalnych substancji, nabiera większej wartości. Kobiety zwracają szczególną uwagę na kosmetyki naturalne. Ich produkcja jest mniej inwazyjna dla przyrody, niż ma to miejsce w przypadku środków syntetycznych, a poza tym, są one korzystniejsze dla zdrowia i urody. Od pewnego czasu można już nie tylko kupować naturalne kremy, balsamy czy mleczka do ciała. Coraz popularniejsze stają się również naturalne perfumy. Powstają one, dzięki komponowaniu zapachów z różnych, w pełni naturalnych substancji, którymi najczęściej są olejki eteryczne.

 

Naturalne perfumy

 

Olejki eteryczne można nabyć bez większego problemu zarówno drogą internetową, jak też w stacjonarnych sklepach kosmetycznych i profesjonalnych perfumeriach. Jako że są one w pełni bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, możemy korzystać z nich nawet, jeżeli nie posiadamy specjalistycznej wiedzy na ten temat. Wystarczy dowolnie łączyć ze sobą ulubione zapachy sprawdzając, czy pasują do siebie i dają pożądany rezultat. Żeby jednak przekształcić mieszaninę olejków eterycznych w perfumy, musimy utrwalić je za pomocą alkoholu etylowego albo oleju roślinnego bądź parafinowego. Proporcje praktycznie w każdym przypadku są jednakowe. Olejki eteryczne mają łącznie stanowić ok. 15%-20% całej substancji. Po zmieszaniu ich z alkoholem albo olejem, należy odstawić całość na kilkanaście dni. Przyszłe perfumy powinny być przechowywane w szklanym, szczelnie zamkniętym pojemniku. W tym czasie wszystkie substancje będą się przenikały, świetnie się ze sobą łącząc. Kiedy mamy już pewność, że wszystkie składniki się ze sobą połączyły, musimy ochłodzić perfumy. Ich temperatura przez dwa dni powinna być nie wyższa niż 0 stopni Celsjusza. Dopiero potem perfumy są gotowe do użycia.

Prosta metoda łączenia ze sobą olejków eterycznych powoduje, że każdy z nas może samodzielnie przygotować perfumy zarówno dla siebie, jak i dla swoich bliskich. Własnoręcznie komponowane zapachy mogą okazać się jednym z ciekawszych, bardziej oryginalnych prezentów dla rodziny i znajomych. Przy okazji, trzeba przyznać, że tworzenie własnych perfum jest wspaniałą zabawą i daje szanse wykazania się w czymś zupełnie nowym. Warto także zaznaczyć, że dzięki różnorodności olejków, pozwalają nam one tworzyć zarówno perfumy dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.