Lipiec 2013

Dodane przez w Moda i styl, Trendy z pokazów | 0 komentarzy

Najkrótszy pokaz mody na świecie? Marc Jacobs

Marc Jacobs to projektant, który słynie nie tylko ze wspaniałych, luksusowych ubrań, torebek i zegarków, ale też z niekonwencjonalnych pokazów mody. Rok temu zaszokował modowy świat przygotowując najkrótszy w historii pokaz mody. Trwał on zaledwie 7 minut, a i tak był dłuższy od tego, o którym marzy Jacobs. Projektant twierdzi, że bardzo chciałby zorganizować pokaz, który skończy się jeszcze przed rozpoczęciem i będzie trwał nie dłużej niż 1 minutę! Niemniej jednak, na razie wciąż wiele osób wspomina 45 outfitów zaprezentowanych w zaledwie 420 sekund.

Najkrótszy pokaz mody na świecie

Marc Jacobs, fot. coutorture

7-minutowy pokaz mody odbył się podczas nowojorskiego Fashion Week. Zaprezentowana została podczas niego kolekcja na sezon wiosenno-letni 2013. Chociaż przedstawienie wszystkich kreacji w tak krótkim czasie było bardzo trudne, to jednak modelki świetnie wywiązały się z tego zadania. Publiczność mogła zobaczyć wszystkie 45 strojów, które zostały wybrane przez projektanta na tę okazję. Nie da się ukryć, że wszystkie modelki musiały iść w bardzo szybkim tempie, zachowując między sobą niewielkie odstępy. Żeby pomoc im w utrzymaniu szybkiego rytmu, z głośników puszczana była dynamiczna muzyka. Podkładem muzycznym do tego specyficznego pokazu były piosenki punkowej kapeli The Fall.

Modelki rzeczywiście dobrze poradziły sobie z zaprezentowaniem kolekcji, ale należy pamiętać, że zapewne miały nieco czasu, by przygotować się do takiego tempa. Trudniejsze zadanie mieli do wykonania dziennikarze modowi, którzy szybko musieli zanotować wszystkie szczegóły związane z przedstawianą kolekcją. Także fotografowie mieli mniej czasu niż zwykle na zrobienie zadowalających zdjęć. Błyskawiczny pokaz był też zapewne zaskoczeniem dla publiczności, która nie miała okazji, by dokładnie przyjrzeć się poszczególnym propozycjom odzieżowym.

Chociaż może nie każdy dobrze zapamiętał pokaz kolekcji wiosna-lato 2013, to jednak Marc Jacobs może czuć się usatysfakcjonowany faktem, że nie po raz pierwszy w życiu swoim oryginalnym pomysłem poruszył praktycznie cały modowy świat. O jego pomyśle na najkrótszy pokaz w historii rozpisywały się niemal wszystkie branżowe czasopisma świata, a przecież rozgłos jest w tej branży niezwykle istotny. Jako, że tę wyjątkową prezentację wciąż wspomina wiele osób, Jacobs najwyraźniej dopiął swego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *