Maj 2013

Dodane przez w Buty | 0 komentarzy

Najdroższe damskie buty świata

Kobiety lubią buty i często twierdzą, że za piękną parę obuwia byłyby gotowe zapłacić naprawdę wiele. Ale czy któraś z pań byłaby gotowa zapłacić za buty 500 tysięcy dolarów? Niedługo dowiemy się, kto sięgnie po najdroższe buty na świecie. Cudowne buty, które są już uznawane za prawdziwe dzieło sztuki, wkrótce zostaną wystawione na aukcji w nowozelandzkim Auckland. Środki, które zostaną uzyskane z licytacji, mają być w całości przekazane na rzecz ciężko chorych dzieci. Zajmie się tym fundacja Ronald McDonald House.

Najdroższe damskie buty świata

fot. East News

 

Najdroższe buty zostały stworzone przez Kathryn Wilson współpracującą z firmą jubilerską Orsini Fine Jewellery. Wilson sama stworzyła projekt obuwia, a następnie wcieliła go w życie. Stworzenie obuwia wartego 500 tysięcy dolarów zajęło projektantce 50 godzin, jednak rezultat z pewnością wart jest tylu godzin pracy. Zwalająca z nóg cena jednej pary obuwia to efekt jej niesamowitych zdobień. Całe buty wyszywane są drobnymi, białymi diamentami. Właśnie to sprawia, że ich wartość jest tak ogromna. Niemniej jednak, trzeba przyznać, że charakteryzują się one również niezwykłymi walorami wizualnymi. Chociaż są bogato zdobione, to jednak ich projekt jest dość prosty, a uwagę skupiają głównie dekoracje. Cudowne diamenty uzupełniane są białymi koronkami.

Buty za pół miliona dolarów mają formę czółenek na wysokim, wąskim obcasie. Diamenty znajdują się praktycznie na całej ich powierzchni. Powoduje to, że obuwie wspaniale się mieni. Do tego typu butów wystarczy założyć skromną, stonowaną suknię, a i tak każda kobieta będzie prezentowała się w nich wyjątkowo ładnie. Istniało jednak wiele wątpliwości, co do tego, czy ktoś zdecydowałby się włożyć tak kosztowne buty, dlatego ostatecznie, nie nadają się one do noszenia. Mogą za to ozdabiać kolekcje ekskluzywnych butów bądź też zająć szczególne miejsce w zbiorach jakiegoś muzeum.

Wartość butów stworzonych dla firmy jubilerskiej Orsini Fine Jewellery sprawiła, że musiały one powstawać w specjalnych warunkach. Przed rozpoczęciem prac dokładnie sprawdzony został teren zakładu, a w trakcie tworzenia obuwia, pracowni przez cały czas pilnowali wykwalifikowani, zaufani ochroniarze. Zanim dojdzie do aukcji, buty również muszą być bardzo chronione, dlatego znajdują się w specjalistycznej gablocie, a przez całą dobę strzeże ich dwóch ochroniarzy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.