Grudzień 2013

Dodane przez w Kultura, Muzyka | 0 komentarzy

Muzyk, którego kochają kobiety. Bocelli wystąpi w Polsce!

30 sierpnia 2014 r. na stadionie Cracovii wystąpi włoski tenor Andrea Bocelli. Artysta znany jest nie tylko miłośnikom muzyki klasycznej. Międzynarodową sławę przyniósł mu utwór „Time to say goodbye” wykonywany wraz z angielską sopranistką Sarah Brightman. Wydarzenie będzie szczególną gratką dla kobiet, których znaczne część przyznaje, że uwielbia włoskiego muzyka. Andrea Bocelli – dzięki wspaniałemu głosowi oraz atrakcyjnemu wyglądowi jest jednym z najbardziej lubianych wykonawców muzyki poważnej na świecie.

Bocelli w Polsce

Wielką zaletą Bocelliego jest fakt, że absolutna większość jego utworów to piosenki miłosne, które szczególnie trafiają do kobiet. Wspaniały mężczyzną poruszający taką tematykę w swoich piosenkach nie może pozostać paniom obojętny. Tym bardziej, że piosenkarz skrzętnie łączy śpiew operowy z muzyką rozrywkową sprawiając, że nawet klasyka staje się bardziej dostępna dla przeciętnego słuchacza. Właśnie takie zestawienie dwóch różnych nurtów muzycznych sprawiło, że niewidomy artysta podbił serca melomanów i sprzedał ponad 80 milionów płyt na całym świecie. W swojej karierze występował przed największymi tego świata. Śpiewał dla królów, książąt, prezydentów, a nawet dla papieża.

Podczas zbliżającego się, sierpniowego koncertu, Bocelli zaśpiewa swoje najważniejsze utwory, ale również wykona piosenki z ostatniego albumu zatytułowanego „Passione”. Organizatorzy zapowiadają, że Bocelli nie będzie występował samotnie. Na scenie towarzyszyć będzie mu orkiestra symfoniczna, chór oraz zaproszona do współpracy sopranistka. Poza tym, mówi się, że podczas przyszłorocznego koncertu wystąpi jeszcze jeden artysta, ale póki co, nikt nie zdradza tajemnicy, kto to miałby być. Wiadomo tylko, że nic nie jest jeszcze pewne, a rozmowy dotyczące występu dodatkowej gwiazdy pozostają w toku.

Sierpniowy koncert nie będzie pierwszym występem włoskiego tenora w Polsce. Ostatnim razem, 4 lata temu śpiewał on na warszawskim stadionie Gwardii. Widzowie przyznają, że efekt operowego śpiewu na tak dużym obiekcie był oszałamiający. Organizatorzy sierpniowego koncertu mają nadzieję, że na stadionie Cracovii wrażenia będą jeszcze lepsze. Wcześniej na tym samym obiekcie zorganizowano już 2 koncerty, na których wystąpił Maciej Maleńczuk oraz Golec uOrkiestra.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.