Sierpień 2013

Dodane przez w Ciuchy, Moda i styl | 0 komentarzy

Biznes w USA: Moda ślubna dla par tej samej płci

Choć kwestia małżeństw zawieranych przez pary homoseksualne wciąż budzi kontrowersje, to jednak w części krajów takie ceremonie są w pełni legalne. Nie powinno więc dziwić, że powoli rozwija się również moda ślubna dla osób tej samej płci. Szczególnie dynamicznie branża ta rozwija się w Stanach Zjednoczonych, gdzie można na niej już nieźle zarobić mimo, że małżeństwa tego typu zostały zalegalizowane tylko przez 10 stanów.

Moda ślubna par jednej płci

Wydawać by się mogło, że legalizacja małżeństw homoseksualnych zmieni życie gejów, lesbijek oraz ich rodzin, jednak okazuje się, że miała ona również duże znaczenie dla ślubnego biznesu. Pomimo tego, że w każdym kraju branża ta ma się dobrze, bo ludzie stale decydują się na zawieranie związków małżeńskich, to jednak powiększenie się grupy nowożeńców o homoseksualistów sprawiło, że w USA moda ślubna przeżywa prawdziwy boom.

Dla projektantów zainteresowanie modą ślubną wykazywane przez pary tej samej płci stanowi nie lada wyzwanie. Same pary młode miewają spory problem z ustaleniem, w czym powinny iść do ślubu. Zdarza się, że jedna kobieta wkłada suknię, a druga smoking, ale bywa i tak, że obie chcą założyć suknie. Wtedy sytuacja komplikuje się, bo projektant musi stworzyć dwie piękne kreacje, które będą połączone stylistycznie, ale jednocześnie będą podkreślały indywidualność każdej z pań. Także smoking dla kobiety jest trudny do uszycia. Mimo, że jest to strój typowo męski, to powinien mieć kobiece cechy tak, by był dopasowany do sylwetki i miał łagodniejszy krój niż ubranie dla mężczyzny.

Znacznie łatwiej jest w przypadku panów, którzy najczęściej wybierają się do ślubu ubrani w garnitury lub smokingi dokładnie tak, jak ma to miejsce w przypadku mężczyzn heteroseksualnych. Niemniej jednak, tu też pojawia się zadanie dla projektantów, ponieważ mężczyźni biorący ślub z osobami tej samej płci dużo częściej interesują się modą, a w związku z tym, częściej mają wymagania bardziej wygórowane niż heteroseksualiści.

Jak przyznają specjaliści, dla projektantów i innych firm działających w branży ślubnej, ceremonie organizowane przez pary jednakowej płci są szansą sporych zarobków. Zauważa się, że choć na śluby i wesela homoseksualistów zapraszanych jest zwykle mniej gości, niż na uroczystości organizowane przez pary innej płci, to jednak ci pierwsi gotowi są więcej wydać na przygotowanie przyjęcia idealnego. Stają się więc cennymi klientami, którzy mają spore wymagania, ale zapewniają też niemałe przychody przedsiębiorstwom.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.