Październik 2013

Dodane przez w Domy mody | 0 komentarzy

Marc Jacobs – koniec projektów dla Louis Vuitton?

Wiele wskazuje na to, że znany projektant torebek Marc Jacobs zakończy swoją współpracę z renomowanym domem mody Louis Vuitton. Początkowo jedynie plotkowano o tym, że istnieje możliwości, iż kontrakt Marca Jacobsa podpisany ze słynną marką Louis Vuitton może nie zostać przedłużony. Ale ostatnio dociera do nas coraz więcej informacji o tym, iż rzeczywiście, znany twórca przestanie projektować torebki dla renomowanego domu mody. Tę wiadomość potwierdza m.in. francuski magazyn specjalizujący się w tematyce modowej „Challenges”. Według niego, koniec współpracy Jacobsa z marką jest zatwierdzony, lecz jeszcze nie został oficjalnie ogłoszony.

Co ciekawe, podczas gdy znane czasopisma branżowe piszą, że decyzja już zapadła, to agencja prasowa Reuters wciąż podaje, że nic nie zostało przesądzone, a rozmowy między projektantem torebek, a domem mody nie zostały zakończone. Jednocześnie do prasy docierają również anonimowi informatorzy, w tym np. specjalista do spraw dóbr luksusowych, którzy posiadają informacje, jakoby dom mody Louis Vuitton pragnął zmiany w swoich kolekcjach i dlatego postanowił podziękować Jacobsowi za współpracę.

Louis Vuitton bez Mrca Jacobsa

Jak jest naprawdę, dowiemy się najprawdopodobniej dopiero wtedy, gdy przemówi albo sam Marc Jacobs, albo rzecznik prasowy marki Louis Vuitton. Póki co, wszystko pozostaje w sferze domysłów. Dla wielu kobiet nie jest to najlepszą informacją, jednak warto zaznaczyć, że nawet, jeśli Jacobs nie będzie już projektował zachwycającej galanterii dla Louis Vuitton, to zawsze będzie można nabywać wspaniałe, oryginalne torebki w innych butikach sprowadzających jego wyroby. Szkoda jednak, że współpraca genialnego projektanta i słynnego domu mody ma zakończyć się ledwie kilka miesięcy po tym, jak w Polsce otwarty został pierwszy sklep marki LV.

Jeżeli rzeczywiście dom mody Louis Vuitton zakończy współpracę z Markiem Jacobsem, to najprawdopodobniej ostatnią jego kolekcją stworzoną dla tej marki będzie ta, która została zaprezentowana 2 października na jednym z pokazów odbywających się w ramach paryskiego tygodnia mody. Można było podziwiać na nim nie tylko torebki, z których Jacobs jest znany w naszym kraju najbardziej, ale również odzież damską i męską. Przypomnijmy, że prace Marca Jacobsa powstają w firmie Jacobs Duffy Designs, którą projektant prowadzi wraz ze swoim partnerem Robertem Duffy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.