Październik 2013

Dodane przez w Makijaż | 0 komentarzy

Makijaż na Halloween

Makijaż jest tak samo ważnym elementem jak dobranie odpowiedniego stroju. Prawdziwa kobieta jest zawsze na bieżąco z panującymi w modzie trendami. Również tymi dotyczącymi make-upu.

Makijaż na Halloween

Jeżeli zamierzasz wziąć udział, w coraz bardziej popularnym w naszej kulturze święcie Halloween, koniecznie zapoznaj się z poradami odnośnie tworzenia kultowych makijaży.

  • Najbardziej popularnym i nieśmiertelnym kostiumem na imprezie hallowenowej jest strój czarownicy. Sam dobór przebrania nie stanowi już większego problemu. W sklepach, marketach można odnaleźć wiele propozycji tego stroju. Do kupienia, oprócz obowiązkowej szaty czarownicy, są również dodatki w postaci kapelusza, miotły czy sztucznego kota lub kruka. Jednak samo przebranie nie będzie robiło większego wrażenia bez dodania odpowiedniego makijażu.

Do jego przygotowania potrzebny będzie przede wszystkim jasny podkład, minimum jeden ton jaśniejszy od naszej karnacji. Do tego puder, najlepiej sypki, gdyż nałożenie jego grubej warstwy dodatkowo spotęguje uzyskanie efektu starej, zniszczonej cery. Dla podkreślenia oczu niezbędna jest czarna kredka czy eyeliner, ciemne cienie do powiek. Dla uzyskania efektu wiedźmy seksownej i trochę uwodzicielskiej, warto zainwestować w sztuczne rzęsy. Obowiązkowym dodatkiem jest krwistoczerwona szminka do ust.

Starannie przygotowany makijaż nie tylko podkreśli upiorność stroju, ale dodatkowo uwydatni kobiecą stronę hallowenowej czarownicy.

  • Dla bardziej odważnych kobiet, które nie boją się oszpecenia i mocnego makijażu całej twarzy, godnym polecenia jest wizerunek trupiej czaszki. Taki makijaż wymaga jednak, oprócz użycia standardowych kosmetyków, zastosowania farby do malowania twarzy.

Do wykonania makijażu trupiej czaszki niezbędna jest biała i czarna farba do twarzy. Ewentualnie czarny kolor można zastąpić kredką do oczu. Na całość twarzy nakładamy białą farbę, której pozwalamy dokładnie wyschnąć. Następnie w okolicy ust za pomocą wąskiego pędzelka z czarną farbą bądź kredką, malujemy szeroki „uśmiech” z zębami. W celu dopełnienia całości, oczy podkreślamy ciemnym szarym bądź czarnym cieniem, uzyskując w ten sposób efekt pustych oczodołów. Cienie rozprowadzamy zarówno na górnej powiece, jak i głęboko pod oczami.

 

Oczywiście wykonując jakikolwiek make-up nie można zapomnieć o zabezpieczeniu naszej twarzy. Przecież po udanej imprezie, będzie go trzeba zmyć, a żadna kobieta nie będzie ryzykowała utraty nieskazitelnej cery na potrzeby jednej szalonej nocy.

Podstawą jest zabezpieczenie skóry twarzy dobrym krem, który powinien być nałożony minimum na pół godziny przez wykonaniem makijażu. W przypadku, gdy będzie malowana cała buzia, za pomocą farb do tego przeznaczonych, warto użyć kremu tłustego. Zabezpieczy on skórę przed nadmiernym przesuszeniem.

Tak naprawdę każdy pomysł na makijaż jest dobry. Im straszniejszy i z użyciem intensywnych kolorów, tym lepszy. Ważne, żeby był odpowiednio dopasowany do wybranego stroju.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.