Luty 2014

Dodane przez w Ciuchy, Moda i styl, Trendy z pokazów | 0 komentarzy

Lidia Kalita – kolekcja wiosna/lato 2014

Choć na zewnątrz jeszcze zima, to jednak projektanci już szykują kolekcje na zbliżający się sezon wiosna/lato 2014. Swoje propozycje na 2014 r. zaprezentowała właśnie Lidia Kalita. Przy okazji propozycji na nowy rok, wreszcie można było też zobaczyć odrodzoną projektantkę, która niedawno założyła nową firmę. Pracownia oficjalnie została otwarta w styczniu tego roku. Znajduje się na obrzeżach stolicy w dzielnicy Włochy. Nowa marka sygnowana jest nazwiskiem założycielki.

Nowa kolekcja Lidii Kality

Jak przyznała sama Lidia Kalita, w jej kolekcji na zbliżający się sezon wiosenno-letni nie ma raczej niczego zaskakującego, ponieważ wciąż pozostaje wierna swojemu gustowi, który był znany wszystkim wielbicielkom marki Simple. Wiadomo, że Kalita proponuje na tegoroczną wiosnę płaszcze przypominające nieco męskie smokingi, a przynajmniej urozmaicone zapożyczonymi z nich klapami. Poza tym, w kolekcji pojawiły się szorty oryginalnie zestawione z damską wersją smokingu.

W pierwszej kolekcji można było też zobaczyć koszulę z muszką. Jednak nie wszystko jest przesycone męskimi dodatkami. W kolekcji pojawiły się także bluzki i dopasowane do nich spódnice, które mają przypominać sukienkę. Mimo, że taki zestaw ma kojarzyć się ze strojem jednoczęściowym, to jednak Kalita chciała zachować odstępy między poszczególnymi elementami garderoby tak, by udało się stworzyć nowe, zaskakujące proporcje nadające całości nowego wyrazu. Oprócz tego, Lidia Kalita proponuje nam na zbliżający się sezon ubrania z modnymi obecnie na całym świecie napisami. Niektóre z nich są zabawne, inne nieco zadziorne, ale wszystkie przykuwają uwagę. Dodatkowo, w kolekcji pojawiły się bardzo oryginalne ubrania z pianki, które są dość niestandardową koncepcją.

Przypomnijmy, że Lidia Kalita to założycielka popularnej w Polsce marki odzieżowej Simple. Pomimo tego, że 20 lat temu wraz z siostrą stworzyła markę, która stała się prawdziwym imperium w naszym kraju, to jednak zrezygnowała z jej prowadzenia, gdyż uznała, że po sprzedaniu spółki giełdowemu Gino Rossi nie może już robić tego, co chce i czuje się zbyt ograniczana. Postanowiła więc rozpocząć przygodę z branżą odzieżową zupełnie od nowa. Z założeniem nowej firmy Kalita nie miała większego problemu. Miała już spore doświadczenia, a po sprzedaży Simple – miała też duży zapas gotówki, ponieważ od Gino Rossi wraz z siostrą otrzymały 32 miliony złotych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.