Lipiec 2013

Dodane przez w Kosmetyki, Uroda i kosmetyki | 0 komentarzy

Kosmetyki mineralne wciąż doceniane

Kosmetyki produkowane na bazie minerałów są w Polsce coraz popularniejsze. Ich sława to zasługa nie tylko reklamy, ale przede wszystkim, ich wysokiej jakości. Właściwości, jakie mają preparaty tego typu zachwycają polskie kobiety! Pełnoprawne kosmetyki mineralne to te, w których skład wchodzą wyłącznie minerały. Ich przykładem są produkty oferowane przez Everyday Minerals czy Lily Lolo.

Kosmetyki mineralne nie tracą popularności

Na rynku znajduje się także wiele innych preparatów, których skład jest mieszany. Nie dajmy się na nie nabierać! Chcąc odkryć prawdziwą moc substancji mineralnych, trzeba wiedzieć, po jakie produkty sięgać. Należy przy tym zaznaczyć, że konkretne składniki mogą różnić się w zależności od poszczególnych środków kosmetycznych.

Jest to związane m.in. z faktem, że część z nich przeznaczona jest do pielęgnacji skóry suchej, inne do wrażliwej, przetłuszczającej się itd. Kosmetyki wytwarzane z prawdziwych minerałów charakteryzują się określoną, dość sypką konsystencją. Dotyczy to szczególnie pudrów, które dbają o cerę, chroniąc ją przed nadmiernym wytwarzaniem sebum, przetłuszczaniem się, ale jednocześnie również przed wysuszaniem.

Minerały sprawiają też, że kosmetyk trwale utrzymuje się na skórze, przenikając i odżywiając ją. W substancjach tych zawarte są naturalne filtry zabezpieczające przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

Na sklepowych półkach znajdziemy preparaty mineralne w różnych kolorach, więc bez problemu dopasujemy je do swoich wymagań.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *