maj 2014

Dodane przez w Moda i styl | 0 komentarzy

Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion

W dniach 23-24 maja w Kielcach odbędzie się wyjątkowy Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion. To już jego XV edycja! Impreza modowa odbyć ma się pod specyficznym hasłem „Buntownicy”. Jak zawsze, konkurs będzie szczególną okazją dla młodych talentów, ponieważ to właśnie podczas jego wcześniejszych edycji udało się wybić takim osobistościom z polskiego świata mody, jak Maciej Trzmiel, Agnieszka Tokarska czy Agnieszka Zielińska.

Off Fashion

W tegorocznym konkursie udział wezmą projektanci i miłośnicy mody z wielu krajów. Do tej pory organizatorzy przyjęli już ok. 200 zgłoszeń. Wśród osób, które chcą zaprezentować swoje prace, pojawić mają się m.in. uczestnicy z Wielkiej Brytanii, Białorusi czy Ukrainy. Ich prace będą oceniane przez doświadczone, cenione jury, w skład którego wejdą, przede wszystkim, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski. Poza nimi, wśród jurorów pojawić mają się mniej znani projektanci, a także krytycy, a nawet wykładowcy specjalizujący się w tematyce designu i mody. Główna nagroda ma postać finansową, a osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca mogą liczyć na cenne nagrody. Poza wyróżnieniami, do rozdzielenia pozostaje pula nagród pieniężnych o łącznej wartości 24 tysięcy złotych.

Odkąd zaczęto organizować Międzynarodowy Konkurs dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion, udział wzięło w nim już ponad 2 tysiące osób chcących postawić swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Z założenia, całe wydarzenie kierowane jest do osób, które interesują się głównie modą uliczną, codzienną, ale przede wszystkim do tych projektantów, którzy cechują się wyjątkową kreatywnością i są w stanie tworzyć dzieła zupełnie nowe, awangardowe. Chodzi tu zarówno o to, żeby mieć odwagę szokować, jak też po prostu o to, by kreować nowe trendy, wprowadzać swój indywidualny styl, który sprawi, że dany projektant zostanie zapamiętany na dłużej.

Poza samym konkursem dla projektantów, odbędzie się również konkurs wiedzy modowej, który został nazwany Fashion Test. To pierwszy raz, kiedy zaplanowano jego organizację. Dodatkowo, organizatorzy zapowiedzieli już, że w Kieleckim Centrum Kultury właśnie podczas Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion oficjalnie otwarta zostanie Galeria ”Kostiumeria”. Zaplanowany został też szereg innych wydarzeń urozmaicających całą imprezę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.