lipiec 2011

Dodane przez w Perfumy, Uroda i kosmetyki | 0 komentarzy

Jak nosić perfumy

Kwiatowy, owocowy, orientalny – nut zapachowych jest wiele. Każdy może wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie. Warto jednak zainwestować w te lepsze produkty, by nie przesadzić z intensywnością zapachu, a uwalniać go w stosownych dawkach. Równie ważne jest właściwe rozpylanie kosmetyku, bowiem perfumy się nosi, a nie używa.

Rzadko zdarza się, byśmy używali jednego zapachu na wszystkie okazje. Dzielimy je najczęściej na te subtelniejsze, które stosujemy w ciągu dnia oraz wieczorowe, o bardziej zmysłowej woni. Na rynku dostępne są zarówno perfumy, jaki i ich substytuty, które zawierają mniej ekstraktu, odpowiedzialnego za zapach. Markowe perfumy nie należą do tanich kosmetyków, jednak zaledwie kilka kropel na nadgarstkach, szyi i dekolcie, utworzy na długi czas zapachową aurę.

perfumy jak nosić perfumy

Tańsze i dzięki temu bardziej popularne są wody toaletowe i perfumowane. Są znacznie mniej trwałe, dlatego można zastosować je zarówno na skórę, jak i na włosy i ubrania. Wówczas zapach utrzyma się dłużej. Dodatkowo efekt wzmocnimy, stosując inne kosmetyki o takiej samej linii zapachowej, np. żele pod prysznic, balsamy, kremy do ciała, dezodoranty.

Perfumy służą uzupełnieniu codziennej toalety i nie powinny maskować zapachu, ale go nadawać. Odpowiednia higiena ma duże znacznie przy utrzymywaniu się woni perfum, dlatego najpierw relaksująca kąpiel lub orzeźwiający prysznic, a dopiero później mgiełka zmysłowych perfum.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.