październik 2011

Dodane przez w Ikony mody | 0 komentarzy

Ikona mody – Jackie Kennedy

Jackie Kennedy z pewnością była ikoną stylu. Wyznaczała trendy i zasady ubierana się dla wielu gwiazd w połowie XX wieku oraz teraz w świecie show-biznesu. Była żywą reklamą określonego domu mody. Do dziś jej charakterystyczny sposób ubierania się jest elementem nowoczesnego stylu w modzie osób publicznych. Mnóstwo kobiet wzorowało się i wzorować będzie właśnie na Jackie Kennedy. Była inspiracją dla wielu twórców.

 

Biografia Jackie

Jackie Kennedy urodziła się 28 lipca 1929 roku, zmarła 19 maja 1994 roku. Była żoną prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego, w latach 1961-1963 pełniła funkcję pierwszej damy. Małżeństwo nie należało do udanych ze względu na niewierność męża. Jackie Kennedy walczyła także z depresjami po śmierci nowo narodzonych dzieci. 22 listopada 1963 roku doszło do zamachu na prezydenta USA. John F. Kennedy zmarł w szpitalu. Od tego momentu Jackie Kennedy była symbolem żony pogrążonej w żałobie. Pięć lat później Jackie wyszła za Onassisa, jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Zmarła na raka w wieku 64 lat.

 

”]Ikona mody - Jackie Kennedy

Styl Jackie Kennedy

Jackie była bez wątpienia ikoną stylu na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Ceniła elegancje i prostotę. Zapoczątkowała modę na sukienki o szerokich ramiączkach, ze specyficznym wycięciem w łódkę, dopasowane w talii. Często nosiła wełniany płaszcz ozdobiony paskiem i duże okulary przeciwsłoneczne. Lubiła kobiece i dopasowane stroje w pastelowych odcieniach. Nie bała się również kontrastów w modzie, niekiedy łączyła np. biel z czernią.

Jackie Kennedy korzystała z usług wielu projektantów. W gronie jej stylistów znajdowali się: Giorgio Armani, Carolina Herrera, Chanel, Lacoste, Pucci, Lilly Pulitzer, Valentino, Zoran, Bergdorf Goodman. Aktualnie styl byłej pierwszej damy wraca do łask. Wzorują się nim m.in. Michelle Obama, Carla Bruni oraz Victoria Beckham. Styl Jackie Kennedy nadaje się zarówno dla kobiet polityki, jak celebrytek, bo dobrze skrojone garsonki nadają wytwornego charakteru. W szafie Jackie nie brakowało krótkich żakietów oraz spódnic do kolana w różnych kolorach, tworzyła z nich zawsze ciekawe kostiumy. Obowiązkowe były również subtelne dodatki. Właśnie taki styl, sprzed ponad pół wieku, jest teraz trendy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.