Czerwiec 2013

Dodane przez w Ikony mody, Moda i styl | 0 komentarzy

Ikona mody – Anja Rubik

Żadna inna polska modelka nie odniosła tak dużego sukcesu w świecie mody jak Anja Rubik. To ikona mody, budząca podziw i uznanie na całym świecie. Niedawno skończyła 30 lat, a w ciągu 15 lat swojej kariery w modelingu zdążyła osiągnąć tyle, ile wielu modelkom nie udało się nigdy.

Ikona mody - Anja Rubik

fot. elena-lu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele wiąże ją z Polską. Tymczasem Anja to jeden z powodów do dumy dla wszystkich naszych rodaków. Ania Rubik urodziła się 30 lat temu w Rzeszowie. Uczęszczała do Prywatnej Lingwistycznej Szkoły Podstawowej i Liceum Społecznego w Częstochowie. Swój pierwszy pokaz zaliczyła w wieku 15 lat na wybiegu w Mediolanie. Od tego czasu kariera Ani nabrała błyskawicznego tempa. Modelka musiała przeprowadzić się do stolicy mody, Paryża, by tam uczestniczyć w kolejnych pokazach. Nie oznacza to jednak, że zaniedbywała w tym czasie inne dziedziny swojego życia. Ania ukończyła w tym czasie brytyjskie liceum w Paryżu.

Prawdziwe triumfy jako modelka zaczęła święcić już po 20 urodzinach. To doskonałe zaprzeczenie tezy, zgodnie z którą tylko młode, świeże dziewczyny mogą liczyć na uznanie ze strony projektantów. Dziś Anja mieszka w Nowym Jorku. Lista jej sukcesów z roku na rok się wydłuża. Polska modelka współpracowała z wieloma projektantami o światowej renomie, takimi jak Fendi Chloe, Gucci, Giorgio Armani, DKNY czy Lanvin. Pojawiała się na okładkach wszystkich najbardziej uznanych czasopism o tematyce modowej, między innymi Vogue’a, Harpers Bazar, Elle czy Numero. Uczestniczyła w wielu sesjach promocyjnych i reklamowych. Na jednej z nich poznała swojego męża, Sashę Knezevicia, który podobnie jak Anja zajmuje się modelingiem. Ich ślub odbył się w 2011 r. i był przedmiotem zainteresowania fotoreporterów z całego świata.

Jednym z najważniejszych osiągnięć w całej karierze Anji było niewątpliwie zajęcie w 2010 r. trzeciego miejsca na liście „Top 50 Models”. Żadna polska modelka nie zaszła jeszcze tak daleko. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że przyszłość Anji będzie rysowała się w równie optymistycznych barwach. Bardzo możliwe, że niebawem zakończy swoją karierę, jednak z pewnością znajdzie wiele innych interesujących zajęć. Warto wspomnieć, że Anja wspólnie z mężem prowadzi niemiecki magazyn 25 Magazine. Polscy widzowie często mogli oglądać ją natomiast w programie Top Model.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.