sierpień 2011

Dodane przez w Kosmetyki, Uroda i kosmetyki | 1 komentarz

HIT – Pękający lakier do paznokci

Już wiosną tego roku narodził się nowy trend w ozdabianiu paznokci. Sezon wiosna-lato 2011 należy do tzw. pękających lakierów do paznokci (crack nails polish czy graffiti nails). Te magiczne emalie całkowicie zmieniają dotychczasowy wygląd naszych paznokci.

Jak się używa takich lakierów?

Aby uzyskać efekt tzw. pękających paznokci, należy najpierw pomalować je dowolnym kolorem (tzw. baza). Kiedy wyschną, trzeba wówczas nałożyć jedną, niezbyt grubą warstwę lakieru pękającego. Następnie poczekać aż wyschnie i ewentualnie nałożyć lakier utrwalający lub nabłyszczający.

HIT - Pękający lakier do paznokci

(żródłó: Auntie P - flickr.com)

Jak łączyć ze sobą kolory?

Jasne odcienie pękających lakierów powinno nakładać się na ciemne bazowe i odwrotnie. Najważniejsze jest kontrast między obiema emaliami, wtedy wydobywające się specyficzne wzorki są najładniejsze. Lokalizacja jest dowolna: na pionowych lub poziomych częściach płytek, na połowie paznokci, w środkowym ich pasie, na samych końcówkach lub po bokach.

Inną ciekawą propozycją na ożywienie paznokci jest kolorowy french. Najpierw malujemy paznokcie wybranym przez siebie barwnym lakierem, a następnie dodajemy do tego czarne lub kolorowe paski (na końcach lub na dole płytki). Można również użyć piórka, które naniesie na paznokcie fantazyjny wzorek.

Jeśli ktoś nie gustuje w pęknięciach lub frenchu, to zawsze może zaszaleć z kolorami. W tym sezonie królują kolory cukierkowe i owocowe (głównie energetyczne cytrusy) i słodkie pastele. Na topie są także jasne odcienie fioletu, gołębi błękit, malinowy róż, fuksja, pistacja, pudrowy beż oraz barwa koralowa. Każda z nas z łatwością może sobie dobrać kolor pasujący do nowego stroju, dodatków czy makijażu. Ta gama barw podkreśli także letnią opaleniznę. Warto pamiętać, że wesołe, żywe kolory najlepiej prezentują się na wypielęgnowanych paznokciach, w szczególności na tych o owalnym kształcie.

  1. Mońcia says:

    Albo kupiłam słaby lakier, albo nie potrafię tego zrobić. U mnie nie pęka tak ładnie. Efekt 3/10.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.