Czerwiec 2013

Dodane przez w Fryzury | 0 komentarzy

Grzywka jest modna!

Grzywki to prawdziwy hit tego sezonu! Nieważne, jak ułożysz włosy – krótsze pasma przy czole i tak będą głównym punktem całej fryzury. Pasują one do każdego uczesania, bez względu na długość Twoich kosmyków. Zanim jednak zdecydujesz się na grzywkę, warto podejrzeć cięcia, które wybrały gwiazdy.

Jeżeli nie masz ochoty na radykalne zmiany, a mimo to, chcesz dostosować się do aktualnych trendów, to warto wybrać delikatną grzywkę z asymetrycznym przedziałkiem. Pasma włosów można odgarnąć na boki, dzięki czemu grzywka nie będzie Ci przeszkadzała i powoli się do niej przyzwyczaisz. Taka fryzura sprawdza się też u pań, które chcą zapuścić włosy po tym, jak wcześniej nosiły krótszą grzywkę. Podobną opcją może być jednostronna grzywka zaczesana w taki sposób, że staje się praktycznie niezauważalna i przypomina zwykłe, przełożone na bok pasma. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które wolą mieć odsłonięte czoło.

Grzywka jest modna!

fot. liquidnight

W przypadku, gdy nie możesz pochwalić się gęstymi włosami, najlepszym wyjściem jest lekka grzywka stworzona z niewielkiej ilości, wyraźnie rozdzielonych kosmyków, które delikatnie opadają na czoło. Natomiast przy grubych, gęstych włosach sprawdza się ciężka grzywka sięgająca samych brwi. Żeby takie cięcie wyglądało atrakcyjnie, musi w niej być sporo włosów. Trzeba jednak pamiętać, że taki typ wymaga dokładnego układania włosów. Znacznie wygodniejsza jest lekka grzywka asymetryczna, której nie trzeba zbyt długo modelować. Zazwyczaj świetnie sprawdza się zarówno, gdy precyzyjnie ją zaczeszesz, jak i wtedy, gdy poprawisz jedynie przeczesując palcami.

Prosta grzywka zakrywająca czoło może ładnie wyglądać także u kobiet, które mają nieco rzadsze i cieńsze włosy. Problem polega jednak na tym, że jej ułożenie wymaga trochę czasu i cierpliwości. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciemnych włosów. Jeśli odpowiednio ich nie wystylizujemy, to mogą oklapnąć i nieestetycznie przykleić się do czoła. Chcąc, by grzywka przykuwała uwagę, warto wybrać tę prostą, zupełnie zakrywającą czoło. Także wymaga od nas nieco pracy, ale świetnie komponuje się z warkoczami i opaskami. Taka opcja podkreśla atuty naszej twarzy.

Mając opory przed ścięciem grzywki, możesz zastosować trik, który lubi Jennifer Aniston. Wystarczy zrobić kucyk lub kok, a następnie wyciągnąć z niego kosmyki i opuścić je łagodnie wzdłuż twarzy. Będą wyglądały zupełnie jak długa grzywka. Jeśli włosy zaczną Ci przeszkadzać, możesz szybko wrócić do fryzury wyjściowej lub spiąć pasma spinkami czy wsuwkami.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.