listopad 2011

Dodane przez w Ikony mody | 0 komentarzy

Fenomen Zombie Boya

Zombie Boy, czyli Rick Genest jest od jakiegoś czasu dobrze znaną postacią w świecie mody. Skąd wziął się fenomen tej stylizowanej na żywego trupa postaci?

Rick Genest urodził się na przedmieściach Montrealu. Jako dziecko zachorował na raka mózgu, którego na szczęście mu usunięto w wieku 15 lat. Mając 16 lat, zrobił sobie pierwszy tatuaż. 5 lat później poznał tatuażystę – Franka Lewisa, któremu to w dużej mierze zawdzięcza swój obecny wygląd. Rick konsekwentnie dążył do tego, aby stać się żywą sztuką przedstawiającą gnijące zwłoki oraz zaistnieć jako chodzący hołd w stronę jego ulubionych filmów grozy.

Fenomen Zombie Boy'a

(źródło: flickr.com)

Pokrycie ciała trwałymi rysunkami upodabniającymi go do zombie zajęło mu 3 lata i pochłonęło wiele pieniędzy. Mimo zdobycia popularności w niszowym środowisku w Montrealu pod pseudonimem Zombie Boy, Genest stał się wkrótce nie tylko bezrobotny, ale i bezdomny.

Jego los odmienił się w marcu 2010 roku. Powstała wtedy strona internetowa na Facebooku, którą poświęcono oryginalnemu Rickowi. Stała się ona na tyle popularna, że natrafił na nią także Nicola Formichetti, dyrektor kreatywny domu mody MUGLER i równoczesny stylista, jak również projektant Lady Gagi (to on stworzył słynną suknię z mięsa). Zaprosił on Ricka na pokaz swojej nowej kolekcji. Wkrótce potem Zombie Boy stał się twarzą kolekcji marki MUGLER. Miesiąc po pokazie mody świat poznał Genesta dzięki teledyskowi Lady Gagi do piosenki „Born this way”, w którym wziął on udział. Lady Gaga upodobniła się do Ricka w tym klipie, nosząc makijaż imitujący szkielet.

Zombie Boy wystąpił już na paru pokazach mody, a jego zdjęcia ukazały się w najważniejszych światowych magazynach o modzie. Ostatnio wziął on udział w promocji profesjonalnych produktów do makijażu korekcyjnego firmy Dermablend. Producent tych kosmetyków zapewnia, że mogą one zakryć nie tylko niedoskonałości skórne, ale także i tatuaże. W reklamie Dermablend Zombie Boy został pokryty podkładem pod makijaż, który zakamuflował wszystkie jego tatuaże. Można więc zatem zaspokoić swoją ciekawość i obejrzeć reklamówkę z tym kanadyjskim modelem bez jego artystycznych rysunków na ciele:

Zombie Boy w reklamie Dermablend
Świat mody uwielbia wszelkich dziwaków i tym razem wybrał sobie na piedestał pokrytego niezwykłymi, trupimi tatuażami Ricka Genesta. Pytanie tylko, jak długo jeszcze ten 26-letni kanadyjski model będzie pupilem tego wybrednego i szybko zmieniającego się światka?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.