maj 2014

Dodane przez w Kultura | 0 komentarzy

Ewa Błaszczyk została Kobietą Roku 2013

Popularny kobiecy miesięcznik „Twój Styl” wybrał Kobietę Roku 2013. Została nią aktorka, a przede wszystkim działaczka charytatywna i matka Ewa Błaszczyk. To już drugie takie wyróżnienie, które jej przyznano. Aktorka jest pierwszą osobą, której udało się powtórzyć sukces.

foto: ewablaszczyk.pl

foto: ewablaszczyk.pl

Chociaż miłośnikom kina i telewizji Błaszczyk znana jest głównie z kreacji w filmach „Godzina W” i „Nadzór” oraz z ról w serialach „Zmiennicy” i „Dom”, to jednak w ostatnich latach kojarzona jest głównie z prowadzenia kliniki dla dzieci będących w śpiączce. Ewa Błaszczyk założyła fundację Akogo?, a następnie zadbała o to, by w ramach działania jednostki powstała Klinika Budzik funkcjonująca przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Ewa Błaszczyk rozpoczęła swoją działalność charytatywną po tym, jak jedna z jej córek zakrztusiła się tabletką i zapadłą w śpiączkę, w której tkwi już od 14 lat. Od tamtego momentu kariera aktorki zdecydowanie wyhamowała. Błaszczyk postanowiła jednak wykorzystać wszelkie możliwości, by pomagać innym rodzicom znajdującym się w podobnej sytuacji, starając się ratować ich dzieci. Założona przez jej fundację klinika pomogła już w wybudzeniu całej grupy dzieci. Chociaż, jak przyznaje sama zainteresowana, wielu wątpiło w sukces jej fundacji oraz samej kliniki, obie jednostki funkcjonują już od lat i mają się bardzo dobrze.

Poza Ewą Błaszczyk, do tytułu Kobiety Roku 2013 nominowanych było jeszcze kilka innych znanych i cenionych Polek. Wśród nich znalazły się: jedna z najlepszych polskich aktorek ostatnich lat Agata Kulesza, piosenkarka Mela Koteluk, reżyserka Małgorzata Szumowska, była mistrzyni świata w boksie, obecnie robiąca karierę polityczną Iwona Guzowska czy dziennikarka i prezenterka telewizyjna Bożena Walter. Łącznie nominacje do tytułu otrzymało 18 pań. O tym, która z kobiet wygra zadecydowały czytelniczki magazynu. Każda z nich mogła oddać tylko jeden głos, a zachętą do udziału w głosowaniu były nagrody, które mogły otrzymać wylosowane czytelniczki.

Plebiscyt na Kobietę Roku 2013 był już 23. tego rodzaju głosowaniem w historii miesięcznika. W ubiegłym roku tytuł ten przyznano polskiej tenisistce stołowej Natalii Partyce, która wystąpiła zarówno na Igrzyska Olimpijskich, jak i Paraolimpiadzie. Było to możliwe, dzięki temu, że mimo braku jednej ręki, Natalia była w stanie przejść wszystkie kwalifikacje do klasycznej Olimpiady dla osób pozostających w pełni sprawnymi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.