Kwiecień 2014

Dodane przez w Domy mody, Trendy z pokazów | 0 komentarzy

Dolce & Gabbana krytykują kolekcję Victorii Beckham

Victoria Beckham, była członkini girls bandu Spice Girls, a obecnie projektantka mody zaprezentowała niedawno swoją nową kolekcję. Nie spotkała się ona jednak z uznaniem domu mody Dolce & Gabbana. Słynni na całym świecie projektanci bardzo szczerze wyznali, że ubrania proponowane przez dawną Spicetkę nie należą do kanonów obowiązujących na światowych wybiegach. Stwierdzili nawet, że projekty tworzone przez Victorię bardziej kojarzą się z typową modą użytkową, jakiej nie prezentuje się na wielkich wybiegach.

Domenico Dolce i Stefano Gabbana posunęli się nawet o krok dalej i śmiało porównali ubrania zaprojektowane przez Victorię Beckham do propozycji, jakie można znaleźć w ogólnodostępnych sklepach sieciowych takich, jak choćby dobrze znany w Polsce H&M czy Zara. Właśnie za to tak bardzo krytykują Victorię, wytykając, że jej ubrania nie mają prawa konkurować na światowych wybiegach z kreacjami tworzonymi przez takie legendy, jak choćby John Galliano albo Alexander McQueen. Niemniej jednak, kiedy tak słynni projektanci krytykują Victorię, inni specjaliści wypowiadają się na jej temat znacznie bardziej przychylnie.

VB

Przykładem specjalistki z zakresu mody, która nie tyle zachwyca się projektami Victorii Beckham, co przynajmniej akceptuje je, jest redaktor naczelna brytyjskiego czasopisma modowego „Vouge”, Alexandra Shulman. Podkreśla ona, że propozycje Beckham nie są złe, ale brakuje im nieco doświadczenia. Dodaje, że Victoria dopiero od niedawna próbuje swoich sił, jako projektantka, dlatego warto wybaczyć jej niektóre niedociągnięcia, dając szansę na dalszy rozwój w tym kierunku. Victoria będzie zapewne dokładała wszelkich starań, by wciąż się rozwijać, bo już w tym roku planuje otworzyć swój pierwszy butik w Londynie.

Alexandra Shulman broniła Victorii Beckham gwarantując, że mimo wszystko, posiada ona talent, jest kreatywna, a przede wszystkim posiada wyczucie smaku i jest bardzo zdeterminowana, by zrobić karierę w tej branży. Słucha udzielanych jej porad i bierze je sobie do serca. Z uwagą śledzi też wszelkie trendy pokazując, że moda to nie tylko jej sposób na zarabianie, ale przede wszystkim, wielka pasja. Przypomnijmy, że Victoria od zawsze interesowała się trendami modowymi, stąd w zespole Spice Girls używała przydomka „Posh Spice”, czyli „Elegancka Spice”.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.