Wrzesień 2013

Dodane przez w Biżuteria | 0 komentarzy

Kobiety kochają diamenty. Teraz 118-karatowy diament w Sotheby’s

Chociaż nie tylko kobiety kochają diamenty, to jednak rzeczywiście, właśnie panie najbardziej je doceniają i najchętniej wkładają na siebie biżuterię nimi ozdobioną. I pomimo że mało która z nas mogłaby myśleć o wydaniu takiej fortuny, to z pewnością każda chętnie obejrzy przepiękny, 118-karatowy diament zaprezentowany przez działający w Nowym Jorku dom aukcyjny Sotheby’s. Wspaniały kamień został wydobyty dwa lata temu i przywieziony do Stanów Zjednoczonych wprost z jednego z krajów leżących na południu Afryki. Sotheby’s nie chce jednak ujawnić, w jakim państwie wydobyto diament.

 

118-karatowy diament w Sotheby's

 

Początkowo waga kamienia wynosiła 299 karatów, lecz po oszlifowaniu uzyskał 118 karatów i okazał się być jednym z piękniejszych okazów, jakie widziano w ostatnich latach. Jest tak duży, że porównuje się go nawet do niewielkiego jajka. Eksperci zapewniają, że jest to jeden z najdoskonalszych diamentów, z jakimi zdarzyło im się kiedykolwiek spotkać. Chwali się go nie tylko za zaskakującą wielkość, ale również za perfekcyjny kolor oraz ponadprzeciętną jakość. Oczywiście, jego obecna forma to także ogromna zasługa jubilerów, którzy wspaniale go oszlifowali, nadając mu zachwycający kształt.

Aukcja, na której sprzedany ma zostać 118-karatowy diament odbędzie się w Hongkongu. Dom aukcyjny zaplanował ją na dzień 7 października tego roku. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena wywoławcza niesamowitego kamienia. Sotheby’s liczy jednak na rekordową stawkę. Eksperci przypominają, że dotychczasowym rekordzistą był diament liczący sobie „zaledwie” 101 karatów. Został on sprzedany w pierwszej połowie bieżącego roku w szwajcarskiej Genewie. Wystawił go dom aukcyjny Christie’s.

118-karatowy diament wystawiany przez Sotheby’s ma wielkie szanse na rekordową kwotę, ponieważ wspominany, nieco ponad 101-karatowy kamień został zlicytowany za sumę 26,7 miliona dolarów. Nikt jednak nie wypowiadał się o nim w takich superlatywach, jak zauważalne jest to w przypadku nowszego kamienia. Wartość diamentu o 118 karatach jest szacowana przez specjalistów na ok. 28-35 milionów dolarów. Nie ma więc większych wątpliwości, co do tego, że to właśnie on stanie się nowym rekordzistą gronie białych diamentów idących pod młotek. Większość zachwyconych nim pań może zatem jedynie pomarzyć o tym, co zrobiłyby, gdyby mogły wykorzystać takie cacko na stworzenie własnej biżuterii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.