lipiec 2011

Dodane przez w Kino, Kultura | 0 komentarzy

David Ross – Bejbis

Bejbis (The Babysitters) w reżyserii Davida Rossa to filmowa opowieść o tym, jak marzenia zamiast wznosić, doprowadzają do upadku.

Historia pokazuje życie amerykańskich galerianek. Wszystko zaczyna się od marzeń o studiach, które niestety słono kosztują w USA. Opcji do uzyskania kwoty 120 tysięcy dolarów jest wiele. Można mieć bogatych rodziców, otrzymać wsparcie w postaci stypendium czy też pójść do armii. Jednakże żadna z tych możliwości nie odpowiada głównej bohaterce – siedemnastoletniej Shirley (w tej roli Katherine Waterston). Chcąc zarobić na swoje studia, zajmuje się opieką nad dziećmi. Wikła się w romans z ojcem podopiecznego, który zaczyna jej płacić za te dodatkowe „usługi”. Zwierza się z tego swoim przyjaciółkom – Melissie, Brendzie i Nadine, które podchwytują pomysł zarobku na studia. Wkrótce potem Shirley zakłada firmę wynajmującą oficjalnie opiekunki do dzieci. Bejbis zaczynają się promować poprzez własne wizytówki i papier firmowy. Shirley pobiera prowizję od zarobków każdej z pracujących w jej firmie dziewczyny. Niestety po jakimś czasie zaczyna tracić kontrolę nad swoim biznesem i sprawy mocno się komplikują…

David Ross - Bejbis

Film wszedł do polskich kin 13 maja tego roku, mimo że na świecie znany jest już od niemal czterech lat. Zobaczymy w nim między innymi: Cynthię Nixon, Johna Leguizamo, Katherine Waterston czy Halley Wegryn Gross. Zapowiada się na mocne, aczkolwiek niewulgarne kino.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.