Lipiec 2011

Dodane przez w Kino, Kultura | 0 komentarzy

David Ross – Bejbis

Bejbis (The Babysitters) w reżyserii Davida Rossa to filmowa opowieść o tym, jak marzenia zamiast wznosić, doprowadzają do upadku.

Historia pokazuje życie amerykańskich galerianek. Wszystko zaczyna się od marzeń o studiach, które niestety słono kosztują w USA. Opcji do uzyskania kwoty 120 tysięcy dolarów jest wiele. Można mieć bogatych rodziców, otrzymać wsparcie w postaci stypendium czy też pójść do armii. Jednakże żadna z tych możliwości nie odpowiada głównej bohaterce – siedemnastoletniej Shirley (w tej roli Katherine Waterston). Chcąc zarobić na swoje studia, zajmuje się opieką nad dziećmi. Wikła się w romans z ojcem podopiecznego, który zaczyna jej płacić za te dodatkowe „usługi”. Zwierza się z tego swoim przyjaciółkom – Melissie, Brendzie i Nadine, które podchwytują pomysł zarobku na studia. Wkrótce potem Shirley zakłada firmę wynajmującą oficjalnie opiekunki do dzieci. Bejbis zaczynają się promować poprzez własne wizytówki i papier firmowy. Shirley pobiera prowizję od zarobków każdej z pracujących w jej firmie dziewczyny. Niestety po jakimś czasie zaczyna tracić kontrolę nad swoim biznesem i sprawy mocno się komplikują…

David Ross - Bejbis

Film wszedł do polskich kin 13 maja tego roku, mimo że na świecie znany jest już od niemal czterech lat. Zobaczymy w nim między innymi: Cynthię Nixon, Johna Leguizamo, Katherine Waterston czy Halley Wegryn Gross. Zapowiada się na mocne, aczkolwiek niewulgarne kino.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *