Październik 2012

Dodane przez w Kino | 0 komentarzy

David Frankel – Dwoje do poprawki

Pouczająca, amerykańska komedia romantyczna, czyli gatunek który dawno wyginął… A jednak, okazuje się, że może powstać naprawdę dobry film o miłości, gdzie na pierwszym planie jest analiza ludzkich zachowań i życiowych decyzji. W losach bohaterów dostrzec można własne problemy i w ich perypetiach poszukać rozwiązania wielu z nich. „Dwoje do poprawki” to opowieść o wieloletnim małżeństwie, które z upływem czasu staje się bezuczuciową relacją dwojga, obcych już sobie ludzi. Film Davida Frankela ma za zadanie pokazać, że o miłość walczyć warto i do końca. Taki scenariusz z pewnością bardziej spodoba się damskiej części publiczności, choć panowie również mogą liczyć na dobrą rozrywkę w kinie.

Lekka, przyjemna, mądra oraz zabawna – tego właśnie oczekujemy od romantycznej komedii. Kobiecy wieczór z pewnością będzie udany w towarzystwie Kay i Arnolda, małżeństwa z bardzo długim stażem. Jak rozpalić na nowo żar namiętności po wielu wspólnych latach? Czy to w ogóle jest możliwe? Jako typowa romantyczka, Kay ryzykuje i zapisuje „swój związek” na nowatorską terapię. Szczere i przekraczające granice intymności rozmowy z psychologiem mają pomóc w odbudowanie więzi, która dawno temu zanikła. Przed obojgiem trudne zadanie, czekają ich zupełnie nowe wyzwania, kompletnie odbiegającego od tego, do czego przyzwyczaili się przez ostatnie lata. W trakcie terapeutycznych sesji z pewnością nie zabraknie zabawnych, ale i ważnych życiowo sytuacji.

Film „Dwoje do poprawki” broni się nie tylko zgrabnym scenariuszem. Na jego korzyść wpływa doskonała obsada aktorska. Meryl Streep oraz Tommy Lee Jones obok siebie – duet doskonały. Grane przez nich postacie są wiarygodne, pełne wrodzonego uroku i poczucia humoru. Autentycznie wypada również Steve Carell jako terapeuta. Wycofany, trochę sztywny, ale konkretny idealnie pasuje do tej roli. David Frankel umiejętnie przedstawił powszechny, choć często pomijany, problem rutyny w pozornie szczęśliwy i doświadczonym związku. Film pokazuję prawdę, bez zbędnego patosu, rozśmieszając i zmuszając do refleksji. „Dwoje do poprawki” to kobiece kino w najlepszym od dawien dawna wydaniu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.