Grudzień 2013

Dodane przez w Moda i styl | 0 komentarzy

W co się ubrać na narty, czyli damska moda na stoku!

Strój narciarski powinien być wygodny i nie może krępować ruchów. Niemniej jednak, dla kobiet to nie wystarczy. Wszystkie panie chcą, by kurtki i kombinezony narciarskie były nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Z tego też powodu, tworzenie damskich strojów narciarskich jest dla producentów prawdziwym wyzwaniem. Co więcej, regularnie muszą udoskonalać i zmieniać swoje oferty, ponieważ klientki chcą podążać za modą, która zmienia się nawet na stoku.

Moda damska na stoku

Jak to zwykle bywa, kobiety nie lubią zbyt obszernych ubrań, a zdecydowanie wolą kurtki i kombinezony, które podkreślają kształt ciała. Z tego też powodu, od kilku lat w kolekcjach firm produkujących odzież sportową dominują właśnie takie fasony. Ze względu na wygodę, kurtka może być jednak nieco rozszerzana na dole. Nie może jednak być zbyt szeroka, ponieważ przylegające do ciała stroje dają zimą większą ochronę przed wychłodzeniem. Jeżeli chodzi o spodnie, to wciąż modne są te proste, szerokie na tyle, by bez problemu można założyć je na buty narciarskie. Mile widziane są te z gumką, które nie opadają w trakcie szusowania. W przypadku kroju spodni dla kobiet widać wyraźną różnicę w stosunku do mężczyzn, którzy wolą spodnie dużo szersze, w dodatku z obniżonym krokiem.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, to w tym sezonie wciąż mile widziane są spodnie w stonowanym kolorze, ale z jaskrawymi dodatkami. Powoli jednak wypierane są one przez narciarską odzież w barwach pastelowych. Dominują wśród nich róże i zielenie, które występują zarówno odrębnie, jak też zestawiane ze sobą. Poza tym, nadal zauważyć można wiele ubrań narciarskich z połyskiem. Takie trendy zauważalne są zarówno, jeżeli chodzi o same spodnie narciarskie, jak też w przypadku kombinezonów.

Oczywiście, poza samym kombinezonem, ważne są również dodatki takie, jak rękawice i kask. Chociaż kask ma być, przede wszystkim twardy i bezpieczny, to jednak i w tej kwestii panie mają wiele do powiedzenia. W tym roku na topie są kaski w kolorach pastelowych. Jasna zieleń i róż to jedne z najciekawszych propozycji – podobnie jak w przypadku kurtek, spodni i kombinezonów. Żeby jednak nie doprowadzić do przesytu warto zestawić kolory z neutralnymi dodatkami w odcieniu bieli. Wtedy z pewnością pozostaniemy modne, ale nie będziemy wyglądały zbyt kolorowo na tle śniegu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.