Styczeń 2014

Dodane przez w Moda i styl | 0 komentarzy

”Czerwona sukienka” z WOŚP

Od tego roku termin „czerwona sukienka” nie będzie oznaczał już tylko stroju. „Czerwona sukienka” to akcja charytatywna prowadzona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i magazyn modowy Shopstory. Biorą w niej udział również znane nazwiska z polskiej sceny modowej. Do współpracy zaproszono bowiem marki i projektantów takich, jak Łukasz Jemioł, Małgorzata Czudak, MMC Studio, Pajonk czy Hector & Karger.

Czerwona sukienka  - akcja wośp

Dzięki nim, powstanie cała kolekcja czerwonych sukienek, które zostaną wystawione na aukcjach. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Pieniądze trafią na konto WOŚP, która wykorzysta je na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego zarówno dla dziecięcej medycyny ratunkowej, jak też dla godnej opieki medycznej seniorów.

Pomysł na „Czerwoną sukienkę” nie jest przypadkowy, a ściśle związany z okresem świątecznym. Jak podkreślają twórcy akcji, to właśnie z tą barwą kojarzy nam się Boże Narodzenie, a przez to czerwień nawiązuje do dawania. Dodatkowo, jest kolorem serca, w tym również tego, które od początku stanowi logo WOŚP. Czerwień ma też duże znaczenie w damskiej modzie, ponieważ podkreśla kobiecy charakter strojów. Czerwone sukienki są bardzo częstym elementem kolekcji proponowanych przez największych kreatorów mody na świecie, dlatego wiele kobiet marzy, by mieć je w swojej szafie. Teraz można zainwestować w piękną kreację, jednocześnie niosąc pomoc osobom potrzebującym.

W kolekcji czerwonych kreacji, które trafią na aukcje wszystkie stroje są unikatowe, więc każda licytująca osoba może mieć pewność, że jej suknia będzie w pełni oryginalna i z pewnością nie spotka się jej u nikogo innego. Wszystko to możliwe jest dzięki temu, że część projektantów stworzyła suknie specjalnie dla WOŚP, a inni oddali na aukcje kreacje, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży, więc nie ma opcji, by ktokolwiek inny posiadał jedną z nich.

W akcję WOŚP i polskich projektantów włączyła się również agencja modelek D’Vision, która znana jest m.in. z patronatu nad uczestniczkami programu Top Model. To właśnie występujące w nim dziewczyny prezentowały wszystkie czerwone sukienki podczas pokazu zorganizowanego w Teatrze Roma. W pokazie udział wzięła m.in. zwyciężczyni ostatniej edycji Top Model, Zuzanna Kołodziejczyk. Sukienki można licytować na aukcjach wystawionych w serwisie Allegro.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.