maj 2014

Dodane przez w Kultura, Muzyka | 0 komentarzy

Ayo wystąpi w Polsce 6 września – i to za darmo!

Już 6 września w Polsce ma się odbyć wyjątkowy koncert. Na koniec lata w Łodzi pojawi się niemiecka wokalistka nigeryjskiego pochodzenia Ayo. Według najświeższych informacji, piosenkarka ma zaśpiewać za darmo! Wszelkie dotychczas przedstawiane dane potwierdzają, że wstęp na wrześniowy koncert ma być całkowicie darmowy. Dzięki temu, na koncert będzie mógł przyjść każdy, kto lubi artystkę, bez względu na stopień swojej zamożności. To prawdziwa gratka dla miłośników piosenkarki!

Ayo

Z jakiej okazji Ayo po raz kolejny odwiedzi Polskę? Koncert odbędzie się w ramach imprezy Mixer Regionalny. Ma on oficjalnie zakończyć to wydarzenie muzyczne. Jednocześnie, występ będzie promocją nowego albumu wokalistki pt. „Ticket To The World”. Chociaż Ayo odwiedziła Polskę od momentu jego wydania jesienią 2013 r., to jednak zagrała wtedy tylko jeden koncert w klubie Palladinum, w Warszawie. Występ w Łodzi można zatem potraktować, jako ciąg dalszy promowania płyty. Wydany w minionym roku album utrzymany jest w klimacie soulowo-folkowym, jednak nie brakuje w nim także elementów reggae oraz hip-hopu. Fani piosenkarki dobrze wiedzą, czego się po nim spodziewać, ponieważ artystka nie odbiega w nim od tego, do czego nas przyzwyczaiła wcześniej. Przypomnijmy, że poza „Ticket To The World”, Ayo ma na koncie jeszcze 3 inne albumy.

Ayo, a w rzeczywistości 34-letnia Joy Olasunmibo Ogunmakin to Niemka o wyjątkowym pochodzeniu. Jej ojciec jest Nigeryjczykiem, a matka Romką, jednak wokalistka ma również korzenie polskie od strony babci. Zdarzyło jej się nawet mieszkać przez pewien czas w Polsce. Aktualnie przebywa jednak w Niemczech, gdzie zajmuje się rodziną oraz nadal komponuje i występuje na scenie.

Jak wielu muzyków, Ayo wykazywała talent muzyczny już w najmłodszych latach. W dzieciństwie i latach młodzieńczych grała na kilku instrumentach, w tym na fortepianie i na gitarze. Jej muzycznymi inspiracjami są kompozycje twórców takich, jak Pink Floyd czy Bob Marley. Kariera Ayo rozpoczęła się, gdy miała ona 21 lat po tym, jak wypatrzyła ją agencja Polydor Records. Swój debiutancki album „Joyful” Niemka wydała w 2005 r. Nagrała go w niesamowitym tempie – wystarczyło jej na to zaledwie 5 dni! Podbiła nim serca tysięcy ludzi. To z niego pochodzą takie hity, jak „Life is real” czy „Down on my knees”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.