Grudzień 2012

Dodane przez w Fryzury | 0 komentarzy

Zawsze modne kolory włosów

Znudził Ci się dotychczasowy wygląd? Chcesz wprowadzić w swoim życiu zmiany, ale nie wiesz od czego zacząć? Możesz to zrobić za sprawą koloryzacji włosów, która odmieni Twój dotychczasowy wizerunek.

A najmodniejsze kolory włosów w tym sezonie to:

 • chłodny (platynowy) blond dla jasnej karnacji,
 • ciemny blond,
 • herbaciany,
 • mleczna i gorzka czekolada,
 • ognisty rudy,
 • hebanowa czerń,
 • koniak,
 • kasztan.

Popularne są także blond pasemka czy baleyage. Fryzjerzy stawiają na naturalne odcienie pasm i przypominają o współgraniu wybranego koloru z posiadanym typem urody i karnacją skóry.

Modne jest także nanoszenie na włosy dwóch barw. Koloryzacja włosów wygląda wtedy następująco: ciemniejsze włosy na czubku głowy, jaśniejsze – po bokach i na końcach. Taki zabieg pozwala optycznie zwiększyć ilość włosów i sprawia, że fryzura wygląda jakby była muśnięta słońcem. Najlepiej jeśli barwa włosów będzie przechodzić od brązu do ciepłego blondu w połowie długości pasm. Można również zastosować samo rozjaśnianie włosów od jednego do dwóch tonów (także w połowie ich długości). Taka fryzura jest trendem wśród polskich i zagranicznych celebrytek.

Zawsze modne kolory włosów

Podczas farbowania włosów należy pamiętać o 10 zasadach koloryzacji:

 1. Należy dokładnie przemyśleć wybór koloru i unikać radykalnych zmian. Najlepiej kolor zmieniać etapami i osiągać efekt kolejnymi odcieniami.
 2. Nie wolno przedłużać czasu trzymania farby na włosach.
 3. Nie zakładajmy na głowę czepków bądź folii, gdyż może to skutkować zniszczeniem, spaleniem włosów.
 4. Przed pierwszą koloryzacją włosów wybraną farbą trzeba zrobić próbę uczuleniową (nałożyć odrobinę preparatu na skórę i po paru minutach ją spłukać; jeżeli w ciągu 48 godzin nie pojawi się zaczerwienienie, to można śmiało użyć farby na skórę głowy i włosy).
 5. Przed farbowaniem włosów dobrze jest nie myć włosów przez kilka dni, tworzy się wtedy naturalny płaszcz lipidowy, który zabezpiecza pasma przed zbyt silną ingerencją składników chemicznych.
 6. Przed zabiegiem warto posmarować swoje czoło wazeliną lub tłustym kremem, dzięki czemu uniknie się pobrudzenia skóry twarzy i karku. Dłonie zaś ochronią rękawiczki.
 7. Jeśli chce się jednocześnie poddać włosy trwałej ondulacji i farbowaniu, to należy poczekać między tymi dwoma zabiegami parę tygodni. Trzeba również pamiętać o kolejności: najpierw trwała, potem farbowanie.
 8. Jeśli chcemy radykalnie zmienić kolor włosów nie róbmy tego w domu, lecz w salonie fryzjerskim.
 9. Po zabiegu zastosuj odżywkę do włosów, która nie tylko je nawilży, ale także pomoże domknąć ich łuski.
 10. Kolor włosów można zmieniać nie częściej niż raz na 4-6 tygodni.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.