Marzec 2013

Dodane przez w Fryzury, Uroda i kosmetyki | 0 komentarzy

Long bob, czyli „lob” – fryzura na wiosnę

Long bob, w skrócie nazywany po prostu “lobem” właśnie podbija fryzjerski świat. Ta prosta, ale seksowna fryzura będzie jednym z najważniejszych trendów tego sezonu. Chociaż podstawowe cięcie przy „lobie” jest mało skomplikowane, to jednak ostateczny efekt wizualny zależy od dalszego modelowania. Ono natomiast pozwala nam tworzyć przeróżne stylizacje, które można zmieniać w zależności od nastroju czy pogody.

W swojej podstawowej wersji long bob to włosy niesięgające raczej ramion, ale też nie krótsze. Idealne są te, które luźno zwisają tuż nad ramionami. Niemniej jednak, w zależności od typu „loba”, włosy mogą być nieco cieniowane i dłuższe z przodu, a krótsze z tyłu. Nieważne jest przy tym, czy będą perfekcyjnie wyprostowane, czy też może pofalowane. Liczy się ich odpowiednia długość.

Long bob, czyli lob

Long bob może przyjmować formę wyjściową lub codzienną. W tej pierwszej mile widziane jest tapirowanie, które pozwala unieść włosy nad głową, optycznie zwiększając ich objętość. Odpowiednio uniesione włosy odsłaniają twarz, eksponując wizerunek kobiety. Jednak „lob” umożliwia też przysłonięcie twarzy wtedy, kiedy tylko nam to odpowiada. Wystarczy tylko przeczesać włosy szczotką lub grzebieniem i utrwalić je lakierem bądź pianką.

Co ważne, przy „lobach” można zdecydować się na przeróżne kombinacje z przedziałkiem. Nieistotne jest, czy znajdzie się on na środku głowy, z boku, czy też może będzie zygzakowaty. W każdej wersji fryzura wygląda równie ciekawie. Oprócz tego, wielką zaletą long boba jest fakt, że pasuje on naprawdę na każdą okazję i do każdego stroju. To fryzura, w której można iść do pracy, na zakupy, na wesele albo na randkę.

Poza tym, że „lob” jest bardzo prosty w modyfikowaniu, co sprawia, że możemy dostosowywać go do potrzeby chwili, to dodatkowo, jest niezwykle wygodny. Ścięte w ten sposób włosy układa się bardzo szybko. Najłatwiej jest je po prostu rozczesać i pozostawić luźno rozpuszczone. Jednak „lob” umożliwia też pospieszne zrobienie niewielkiej „kitki” lub spięcie spinkami tak, by pasma włosów nie leciały nam na twarz.

Jeszcze jednym atutem long boba jest to, że umożliwia on modelowanie twarzy. W zależności od tego, jak dokładnie przebiegnie cięcie włosów prowadzące do uzyskania tej fryzury, można ukryć ostre rysy, uwydatniając to, co w twarzy najpiękniejsze. Równie dobrze, można zmienić kształt twarzy, wyszczuplając ją poprzez odpowiednie cieniowanie przednich pasemek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.