Listopad 2013

Dodane przez w Moda i styl, Trendy z pokazów | 0 komentarzy

Kinowe inspiracje w kolekcji Teresy Rosati

Słynna polska projektantka mody Teresa Rosati zaprezentowała niedawno swoją najnowszą kolekcję dla pań zatytułowaną „Wszystko o Ewie”. Była ona inspirowana filmem o identycznym tytule, który został wyreżyserowany przez Josepha Mankiewicza w 1950 r. i zdobył 6 Oscarów. Jak można było się przekonać podczas pokazu odbywającego się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, Rosati pozostaje wierna kombinacjom modowym stawiającym na elegancję i kobiecość. Projektantka tłumaczy, że właśnie te dwa istotne czynniki przyczyniły się również do zatytułowania kolekcji na cześć starego, hollywoodzkiego filmu.

Teresa Rosati zauważa, że zawsze stara się wymyślić jakąś nazwę dla swoich kolekcji i za każdym razem jest ona jest bardzo przemyślana. Tym razem zależało jej na tym, by nazwa podkreślała kobiecość wszystkich prezentowanych przez nią strojów. Uznała, że film o kobietach może być świetną inspiracją. Zaznaczyła, że „Wszystko o Ewie” to tak naprawdę „Wszystko o kobiecie”, bez względu na to, kim dokładnie jest ta kobieta, ile ma lat, gdzie mieszka i czym się zajmuje. Rosati chciała stworzyć kolekcję, która będzie zachwycała panie w każdym wieku.

A co ciekawego przedstawia polska projektantka w nowej kolekcji? Poza tym, że jest bardzo kobieco, jest też minimalistycznie. Mimo tego, modowi specjaliści podkreślają, że zachowawczość została świetnie połączona z bogactwem estetyki, co daje fenomenalny efekt końcowy. Poza kobiecymi krojami, pojawiają się tu również wspaniałe tkaniny, które dodatkowo podkreślają atuty płci pięknej. Nie brakuje zwiewności zaklętej w szyfonowych kreacjach i elementach wykonanych z organdyny, ale też blasku cekinów oraz połyskujących koronek. Wszystko to jest ze sobą połączone w bardzo szykowny sposób.

Jeżeli chodzi o kolorystykę kolekcji „Wszystko o Ewie”, to Teresa Rosati nie postawiła na żaden konkretny trend. Pojawiają się zarówno odcienie pastelowe, jak też kolory intensywne, wyraźnie podkreślające charakter kobiety. Nie brakuje klasycznej bieli, czerni oraz szarości, jednak obok nich znajdziemy również turkus, kobalt czy amarant, które ożywiają całą kolekcję, jednocześnie wspaniale wpisując się w obowiązujące aktualnie, światowe trendy. Różnorodność kolorystyczna sprawia, że kolekcja rzeczywiście może spodobać się wszystkim paniom, bez względu na gust. Poza tym, Rosati zadbała o to, by jej kreacje miały rozmaite długości. Znajdują się wśród nich stroje w wersji mini, midi, a nawet długie suknie z trenem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.