Styczeń 2012

Dodane przez w Ikony mody | 0 komentarzy

Ikona mody – Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor urodziła się 27 lutego 1932 w Hampstead, zmarła 23 marca 2011 w Los Angeles. Była jedną z największych gwiazd Hollywood w XX wieku. Uhonorowana dwoma Oskarami. Aktorka słynęła z burzliwego życia prywatnego, wyznaczała także trendy w modzie.

Rodzice Elizabeth Taylor byli Amerykanami, którzy osiedlili się w Anglii. Do USA powrócili zanim wybuchła II wojna światowa. Elizabeth już jako dziecko pobierała lekcje baletu i aktorstwa. Jej debiut miał miejsce w 1942 roku w „There’s One Born Every Minute”. Rok później była już znana szerokiej publiczności, dzięki roli w popularnym filmie „Lassie wróć”. Sławę zyskała w latach pięćdziesiątych występując na wielkim ekranie w różnych hollywoodzkich produkcjach.

Elizabeth Taylor osiem razy wychodziła za mąż, co często było tematem plotek. Zmarła z powodu niewydolności serca w wieku 79 lat. Świat zapamiętał ją jako wielką aktorkę i ikonę mody. Jej styl, niezwykle kobiecy i zmysłowy, był esencją różnych trendów. Jej pierwsze stylizacje opierały się na dziewczęcym i delikatnym zestawianiu strojów. Nie raz swoje wdzięki prezentowała w dopasowanych strojach kąpielowych. Obok Marilyn Monroe propagowała modę na pin up girl.

Elizabeth Taylor

źródło: classic film scans - flickr.com

W latach pięćdziesiątych Elizabeth Taylor błyszczała na salonach. Nosiła wówczas rozkloszowane suknie, podkreślając swoje kobiece kształty. W kolejnych latach aktorka pokochała przepych, co widać było w jej stylizacjach. Często zakładała turbany, koniecznie bogato zdobione. Jej ubrania charakteryzował blichtr, odważne połączenia i ogromna zmysłowość. Nie bała się kolorów i dodatków.

Taylor inspirowała się również stylem znanym z serialu „Dynastia”, czyli bufiaste i błyszczące suknie z dużym dekoltem. Niejednokrotnie była mylona z odtwórczynią głównej roli Joan Collins, która wcielała się w postać wytwornej Alexis. Elizabeth Taylor swój styl uzupełniała biżuterią, najczęściej był to komplet naszyjnik i kolczyki. Niektóre ozdoby były jej autorstwa. W latach osiemdziesiątych słynęła z wręcz kiczowatej stylizacji. To jednak napędzało jej sławę i pozwoliło utrzymać tytuł ikony mody, pozostając wierną własnemu stylowi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.