Maj 2013

Dodane przez w Perfumy | 0 komentarzy

Czym Polki pachną wiosną?

Zima wysysa z człowieka wszystkie zapasy energii, dlatego też wraz z nadejściem wiosny jesteśmy spragnieni nie tylko słońca i ciepła, ale też nowych zapachów, które kojarzą się z tą piękną porą roku, są świeże i rześkie. Według danych Jean Marc właśnie wiosną najchętniej sięgamy po zapachy z nutą kwiatową, orientalną oraz po owocowe kompozycje zapachowe.

 

Czym Polki pachną na wiosnę?

fot. Dragozov

 

Ciekawym zjawiskiem jest też to, że nierzadko podczas wyboru zapachu kierujemy się nie tyle jakimiś upodobaniami czy modą, ale swoimi cechami charakteru. Mimo to pora roku może stanowić jeden z czynników, który powoduje, że wybieramy albo zapachy orzeźwiające wiosną, albo zupełnie inne zimą. W związku z tym bardzo rzadko zdarza się, że wybór konkretnego zapachu jest zupełnie przypadkowy. Żeby jednak nie kupić czegoś, co za jakiś czas nie będzie nam się już podobało, warto wiedzieć co nieco na temat zapachów i kompozycji perfum. Należy zwracać uwagę na takie składowe każdej kompozycji, jak nuta głowy, serca i bazy.

Nuta głowy to nic innego jak podstawa zapachu, którą czujemy od razu po otwarciu buteleczki. To właśnie one są odpowiedzialne za kojarzenie zapachów, gdyż zapadają nam najbardziej w pamięć. Nuta serca jest jakby środkową, która przechodzi w różne zapachy kiedy zostaje rozpylona na skórze. Wówczas staje się nutą bazy, czyli tym, co pozostaje na końcu. Są to najsłabiej wyczuwalne zapachy, ale jednocześnie stanowią bardzo ważną część całej kompozycji. Składniki te zawierają utrwalacze i dodają perfumom ciężkości, ale też rozwijają bukiet pozostający na skórze przez wiele godzin. Wszystko razem tworzy typ określonego zapachu.

Trudno dziwić się, że wiosną i latem chętniej sięgamy po zapachy lekkie i świeże, jakimi są kompozycje kwiatowo-owocowe. Są niezwykle zmysłowe i pociągające, a jednocześnie podkreślają indywidualny charakter każdej kobiety. W tym sezonie największe szanse na najmodniejsze perfumy będą miały te, które łączą słodkie zapachy róży, magnolii, fiołka i konwalii z tonami owoców – grejpfruta, jabłka czy ogórka bądź drzewa sandałowego. To idealna mieszanka dla romantyczek. Kobiety bardziej odważne, kochające egzotykę powinny wybrać z kolei zapachy kwiatowo-orientalne. Na koniec warto pamiętać o tym, żeby dobrze czuć się „w zapachu”, a więc nie może on nas drażnić i irytować, bo będziemy czuć się z nim jak w za ciasnej sukience.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.