Lipiec 2013

Dodane przez w Fryzury | 0 komentarzy

”Bob” wiecznie modny?

Bob to jedna z najpopularniejszych kobiecych fryzur. Jego uniwersalizm wynika głównie z tego, że pasuje do różnych typów urody, a dodatkowo, może przyjmować rozmaite postaci. Bob może być prosty, podkręcony, asymetryczny, z grzywką lub bez. Choć początkowo nazwa fryzury odnosiła się wyłącznie do krótkich włosów, sięgających za ucho, to obecnie dopuszczalne są także nieco dłuższe kosmyki, dochodzące nawet do ramion. W takiej sytuacji bob staje się lobem (ang. long bob). Dzięki temu, boba można bezproblemowo dopasować do określonych rysów twarzy i do indywidualnych preferencji kobiety.

Bob wiecznie modny

fot. Wet and Messy Photography

Klasyczny bob sięga jedynie do brody i zazwyczaj okraszony jest równą grzywką ściętą tuż nad brwiami. Włosy u spodu są lekko podkręcone do wewnątrz. Ułożone w ten sposób włosy świetnie łagodzą ostre rysy twarzy. Takie strzyżenie włosów polecane jest także paniom o trójkątnym kształcie twarzy. Kobiety o okrągłej twarzy nie muszą jednak całkowicie rezygnować z boba. Co prawda, powinny odrzucić jego klasyczną formę, jednak mogą wybrać typ asymetryczny lub ten prosty, ale z nierówną grzywką.

Poza długością boba i odrębnymi rodzajami grzywki, można też eksperymentować z przedziałkiem. Najpowszechniejszy jest bob z przedziałkiem na środku, jednak można wybrać fryzurę z włosami zaczesanymi na bok. Żeby dodać fryzurze nieco ekstrawagancji, można też zdecydować się na przedziałek-zygzak. Możliwości zmian, jakie daje nam bob sprawiają, że możemy dobierać jego odrębne formy do różnych okazji, strojów, innych humorów. Jeśli więc znudzi nam się wcześniejsza fryzura, bez większego problemu zmienimy ją na nowe uczesanie.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że bob jest nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale również niezwykle komfortowy w codziennym życiu. Tak ułożone włosy nie wymagają zbyt wiele pracy po opuszczeniu salonu fryzjerskiego. Rano wystarczy je rozczesać i popryskać lakierem dla utrwalenia. Ze względu na krótkie cięcie, włosy nie są uciążliwe, a przy okazji, idealnie nadają się na letnie dni. Z taką fryzurą nie będzie Ci gorąco, a włosy ładnie się ułożą nawet po wyjściu z wody.

Bob wiecznie modny

fot. david_shankbone

Jeśli nie wiesz, jaki konkretny rodzaj boba pasuje do Twojej twarzy, warto podpatrzeć gwiazdy kina i estrady. Różne odmiany boba lubią Rihanna, Victoria Beckham, Katy Perry, Agnieszka Szulim czy Anna Wintour, w przypadku której klasyczny bob stał się już znakiem rozpoznawczym. Jeśli będziesz mieć dalsze kłopoty z określeniem tego, w jakim cięciu będzie Ci do twarzy, poradź się swojej fryzjerki!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.