Kwiecień 2013

Dodane przez w Kino | 0 komentarzy

„Vicky Cristina Barcelona” a ukryte pragnienia kobiet

Vicky Cristina Barcelona” to – jak większość filmów Woody’ego Allena – wyjątkowa opowieść o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Jak jednak można wywnioskować na podstawie komentarzy, akurat ten obraz wyjątkowo mocno oddziałuje na kobiety. Wiele spośród nich przyznaje, że jego fabuła przepełniona jest rzeczywistymi pragnieniami kobiet.

Czego w takim razie pragną kobiety?

Przede wszystkim, ekscytujących przeżyć w związkach z mężczyznami. Nie chcą rutyny, która bywa zabójcza dla takich relacji. Oczekują natomiast nowych doznań, bliskości, odkrywania kolejnych stron życia uczuciowego i erotycznego. W tym wszystkim nie powinno jednak zabraknąć romantyzmu oraz czułości. Jeśli chodzi o ideał mężczyzny, to najwyraźniej jest nim osobnik silny, wiedzący, czego chce od życia, charyzmatyczny, potrafiący wzbudzić w kobiecie skrajne emocje.

Vicky Cristina Barcelona a ukryte pragnienia kobiet

Kadr z filmu Vicky Cristina Barcelona

Właśnie takim mężczyzną jest Juan Antonio (Javier Bardem), którego spotykają w Barcelonie Vicky i Cristina. Młode Amerykanki wyjeżdżają na wakacje, które odmienią ich życie. Poznanie Juana znacząco wpłynie zarówno na spokojną, czułą Vicky (Rebecca Hall), która niedługo po powrocie z urlopu zamierza wyjść za mąż, jak też szaloną, lubiącą seksualne przygody Cristinę (Scarlett Johansson).

Obie kobiety ulegną urokowi Juana, co sprawi, że cała trójka nawiąże wyjątkowo dziwną relację. Pikanterii doda pojawienie się na horyzoncie byłej żony głównego bohatera, Marii Eleny (Penelope Cruz). Cała sytuacja skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy okaże się, że nikt nie jest pewny swoich uczuć, a ani Vicky, ani Cristina nie wiedzą do końca, czego oczekują od życia.

Jak twierdzą krytycy, „Vicky Cristina Barcelona” to bardzo realistyczny obraz ukazujący pragnienia, jakie kryje w sobie wiele kobiet – pragnienie przeżycia wyjątkowej przygody miłosnej, która będzie niezwykle bogata w całą paletę emocji i pozwoli odkryć swoje prawdziwe oblicze. Nie ma tu tylko miłości, ale jest także zazdrość, fascynacja, niepewność. Taka wybuchowa mieszanka w świetny sposób przedstawia skomplikowaną, kobiecą psychikę i różne stany emocjonalne, w jakie popadają kobiety, jednocześnie wskazując na to, że większość pań i tak ma podobne potrzeby, nadzieje i oczekiwania mimo że niektóre po prostu nie zdają sobie do końca sprawy z tego, na co w życiu czekają.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.